آغاز پرداخت وام ۴۰میلیون تومانی مسکن‌مهر به متقاضیان

15 بهمن 1395 ساعت 8:30


وزیر راه و شهرسازی، از آغاز پرداخت وام ۴۰ میلیون تومانی مسکن به متقاضیان مسکن مهر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از برخی از فازهای پروژه ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر پردیس در جمع خبرنگاران گفت: امروز از برخی از فازهای پروژه بزرگ پردیس بازدید کردم. در حال حاضر ما بیش از ۸۰ هزار واحد مسکونی را در شهر جدید پردیس در دست ساخت داریم که این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگی است که در حال انجام است و خوشبختانه در فازهای مختلف آن پیشرفت بسیار خوبی را شاهد هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مکانیابی شهر پردیس و احداث واحدهای آن همواره محل نقد بوده است، افزود: همچنان که همه مردم ایران می‌دانند و مرتب هم مطرح کرده‌ام ساخت شهری به یک‌باره که دو برابر بابل و تقریبا دو برابر کاشان که شهرهایی با قدمت طولانی در ایران هستند فقط با این هدف که ذهنیتی در مردم برای رفع مشکلات مسکن شکل بگیرد، غلط است و در اجرا، دشواری‌های فراوانی به همراه خواهد داشت که ازجمله آن تامین زیرساخت‌های آن است که کار بسیار دشواری بود اما خوشبختانه با همت و وعده‌ای که در دولت یازدهم داده شد در فاصله زمانی مختلف در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به این نکته که ساخت واحدهای مسکونی در یک شهر نباید تنها با هدف ایجاد شهرهای جدید باشد تاکید کرد: در شهر پردیس شاهد هستیم که در محلات آنها محله محوری و توسعه محلات با ویژگی‌های محله در حال انجام است.

بهره‌برداری از ۶ مدرسه در شهر جدید پردیس

آخوندی گفت: ما تصمیم گرفتیم که علاوه بر بحث ساختمان، بحث ایجاد محلات را نیز در دستور کار قرار دهیم که در حال حاضر، علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی، ساخت ۳۷ مدرسه را در پردیس آغاز کرده‌ایم که امروز (۱۴ بهمن‌ماه) ششمین مدرسه نیز تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: ساخت ۳۱ مدرسه دیگر در شهر جدید پردیس در دستور کار و جزو برنامه‌های ما است که به‌تدریج ساخته خواهند شد و اعلام عمومی می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: علاوه بر واحدهای مسکونی، احداث و بهره‌برداری از واحدهای تجاری، پاسگاه و بخش‌های مختلف شهری نیز همزمان در حال انجام است. زیرا اعتقاد ما بر این است که شهروندان در شهرهای ساکن می‌شوند و باید بتوانند از آسایشی نسبی در شهرهای محل سکونت خود برخودار باشند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: ما در شهرهای جدید و از جمله پردیس، محله به محله پیشرفت کار را انجام می‌دهیم و به جای آنکه تنها از واحدهای ساختمانی و تکمیل آنها که البته جزو تعهدات ما است صحبت کنیم از محله‌های شهری و تشکل‌های اجتماعی نیز صحبت می‌کنیم و آن را مدنظر قرار می‌دهیم. تلاش می‌کنیم تا هر محله‌ای در شهرهای جدید و همچنین پردیس، دارای مدرسه، مسجد، پاسگاه و تمامی امکانات شهری شود.

آخوندی با اشاره به بهره‌برداری از ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در بهمن ماه ۹۵ در شهرهای مختلف کشور گفت: بر اساس آماری که داریم تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی مهر را تحویل داده‌ایم که از این مقدار بیش از یک میلیون واحد مسکونی در دولت یازدهم و در دوره ما انجام شده است و تکمیل بقیه واحدها را نیز در دست انجام داریم.

وی ادامه داد: سایر واحدهای باقی مانده مسکن مهر نیز پیشرفت ۷۰ درصدی دارند که تلاش داریم تا با سرعت بقیه واحدها را تکمیل و در اختیار مردم قرار دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که اغلب پروژه‌های مسکن مهر در مباحث مربوط به مکانیابی و خدمات زیربنایی دارای ضعف‌های جدی هستند، گفت: تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در شهرهای مختلف به دلیل مکانیابی‌های ضعیف مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند که تکمیل آنها زمان‌بر است. اما در هر صورت تلاش می‌کنیم تا واحدهای باقی‌مانده نیز تکمیل و در اختیار مردم قرار بگیرد.

تامین‌اعتبار احداث مدارس، پاسگاه، مسجد و امکانات شهری مساکن مهر در دولت یازدهم

آخوندی ادامه داد: به رغم آنکه در ساخت مسکن مهر شهرهای جدید احداث مدارس، پاسگاه، مسجد جزو تعهدات وزارت راه و شهرسازی و دولت قبل نبوده است و برای ساخت امکانات شهری، یک ریال نیز تامین اعتبار دولتی نشده است و در طرح اولیه مسکن مهر دیده نشد، اما تلاش می‌کنیم تا آنجایی که می‌توانیم ساخت آنها را در پروژه‌های مسکن مهر نیز به سرانجام برسانیم.

آخوندی با اعلام یک خبر خوب برای تمامی شهروندانی که متقاضی مسکن مهر هستند، گفت: تاکنون در کل کشور یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم و متقاضیان این نوع از مسکن تحویل شده است و بقیه نیز با سرعت قابل‌قبولی در حال انجام است.

ابلاغ وام ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر به بانک‌های مسکن

وی همچنین از دیگر اقدامات قابل توجه برای تسهیل درخواست متقاضیان مسکن مهر را افزایش وام ۳۰ میلیون تومانی به ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: روز گذشته (۱۳ بهمن‌ماه) افزایش وام ۳۰ میلیون تومانی به ۴۰ میلیون تومان برای متقاضیان خرید مسکن مهر که تصویب شده بود ابلاغ شد که امیدوارم با این اقدام، متقاضیان بیشتری بتوانند از خدمات دولت برای تهیه مسکن مهر استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این نکت کهه مجموعه وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم تلاش می‌کند تا مشکلات و نقص‌های مسکن مهر را برطرف کند و روند خانه‌دار کردن متقاضیان را سرعت بیشتری بدهد، گفت: تلاش می‌کنیم خدمات زیربنایی و معابر را به رغم عدم تعهد و بنا بر اعتقاد بر توسعه محله‌محوری شهرها انجام دهیم. به همین منظور تونلی را در بخشی از شهر جدید پردیس برای ایجاد امنیت بیشتر و اتصال فازهای مختلف در دولت یازدهم ایجاد کردیم که در هیچ کجای اعتبارات مسکن مهر پیش‌بینی نشده بود.

آخوندی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که حداکثر رفاه مردم را در شهر جدید پردیس ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با ابلاغ روز گذشته به بانک‌های مسکن، متقاضیان دریافت وام مسکن مهر می‌توانند از روز شنبه برای دریافت وام ۴۰ میلیون تومانی مسکن به بانک‌ها مراجعه کنند.

وی گفت: وام مسکن مهر به واحدهایی که تمام نشده و فروش اقساطی نشده‌اند، تعلق می‌گیرد.


کد مطلب: 441773

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd5f0osyt0o56.2a2y.html?441773

الف
  http://alef.ir