سهم ۴۰ درصدی ایرلاین‌ها در تاخیرات پروازی خرداد

9 مرداد 1395 ساعت 19:31


جدیدترین آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می دهد در خردادماه امسال حدود ۴۰ درصد از پرواز ایرلاینهای داخلی با تاخیر انجام شده است، در بین ۱۴ ایرلاین نیز ایرتور، ایران ایر و اترک بیشترین تاخیرات پروازی را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش تسنیم، بررسی آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در خردادماه امسال ۵۶۶۶ پرواز توسط ۱۴ شرکت هواپیمایی داخلی انجام شده که از این تعداد ۲۲۲۵ پرواز معادل ۳۹.۲ درصد با تاخیر انجام شده است.

در دومین ماه بهار امسال کل مجموع پرواز ایرلاینهای داخلی در فرودگاه مهرآباد ۵۹۳۶ پرواز بود که ۴۳.۵ درصد آن با تاخیر انجام شده بود.

مطابق آمار متولی حمل‌ونقل هوایی کشور هواپیمایی ایرتور با ۵۵ درصد رکورددار تاخیرات پروازی آخرین ماه بهار ۹۵ بود. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و اترک نیز هر کدام با ۵۱ درصد در رتبه بعدی قرار دارند.

هواپیمایی اترک در اردیبهست ماه ۷۸ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام داده بود که یکماه بعد با کاهش ۲۷ درصدی آنرا به رقم ذکر شده در سطر بالا کاهش داد. ایران‌ایر نیز ۷ درصد آمار تاخیرات پروازی خود را بهبود بخشید،‌ ۵۷ درصد پروازهای این ایرلاین در ارایبهشت ماه با تاخیر انجام شده بود. هما در خردادماه ۶۹۹ پرواز انجام داد که ۳۴۲ پرواز با تاخیر ۵۱ درصدی فرودگاه مهرآباد را به سمت مقصد ترک کرده‌اند.

هواپیمایی آسمان مانند اردیبهشت ماه ۸۹۶ پرواز انجام داد که از این تعداد ۴۸۲ پرواز معادل ۵۴ درصد با تاخیر صورت گرفته است. تاخیرات پرواز این ایرلاین در دومین ماه سال ۴۷ درصد بود.

پس از آسمان، هواپیمایی ماهان با ۷۸۴ پرواز بیشترین پرواز ماه خرداد را به خود اختصاص داد. این تعداد پرواز در مقایسه با اردیبهشت ۲۰ پرواز کاهش یافته، میزان تاخیرات پروازی نیز از ۲۹ درصد به ۲۲ درصد کاهش یافته است. این ایرلاین ۸۰۴ پرواز را در اردیبهشت ثبت کرده بود.

قشم ایر نیز ۵۰۲ پرواز را انجام داد. از این تعداد ۱۲۱ پرواز (۲۴ درصد) با تاخیر روبرو شد که در مقایسه با اردیبهشت ماه حکایت از کاهش ۳ درصدی تاخیرات دارد.

شرکتهای آتاایر، زاگرس و کاسپین به ترتیب ۵۶۲، ۴۹۴ و ۴۵۹ پرواز را انجام دادند که سهم هر کدام از این ایرلاینها در پروازهای تاخیردار نیز به ترتیب ۴۴ درصد ۴۵ و ۳۷ درصد بوده است.

آتاایر خردادماه امسال در مقایسه با ماه پیش از آن ۷ درصد و کاسپین نیز ۲ درصد بر میزان پروازهای تاخیردار خود افزوده‌اند. زاگرس اما در مقایسه در بازه زمانی یاد شده ۱۲ درصد از تاخیرات پروازی خود را کاهش داد.

شرکتهای تابان، کیش‌ایر، نفت، معراج و پویا نیز به ترتیب در خردادماه امسال ۲۸۵، ۳۱۹، ۱۶۰، ۱۵۴ و ۱۵ پرواز انجام دادند که سهم هر کدام آنها از پروازهای تاخیردار مجموعه خود به ترتیب ۴۴درصد، ۲۸، ۳۹، ۳۳ و ۳۳ درصد بوده است.


کد مطلب: 377063

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd950ssyt05z6.2a2y.html?377063

الف
  http://alef.ir