هشدار به مدیران سایت ها ؛

دانلود نرم افزار واتس آپ فیلتر شد!

بخش دانش و فناوری الف،1 اردیبهشت95

1 ارديبهشت 1395 ساعت 12:28

برخی کاربران برای دانلود نرم افزار واتس آپ در سایت ها دچار مشکل شده اند.


بعد از مراجعه به برخی سایت برای دانلود پیام رسان واتس آپ  و بروزرسانی این نرم افزار پر کاربرد با مشکل رو برو شده اند. کاربران با ورود به این سایت های نسبتا معتبر دانلود نرم افزار های اندرویدی با پیامی نسبت داده شده به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی مواجه شده اند.
 
در این پیام آمده است که" لینک نرم افزار واتس اپ به دلیل هشدار کارگروه مصادیق مجرمانه ا ز سایت حذف شده است".به نظر می رسد این اقدام مرتبط با دستور قضایی ، فیلتر این نرم افزار که در سال 92 صادر شده بود هم اینک اجرا شده است. 
 
 این دستور قضایی به برخی از مارکت های معتبر سایت ها رسیده و لینک دانلود فیلتر  شده است ،  البته گفته می شود این نرم افزار هنوز در ایران فیلتر نشده است.  
 
گفتنی است که یکی از مدیران سایت های دانلود نرم افزارهای اندرویدی اشاره داشت که دستور برداشتن لینک دانلود واتس آپ در تاریخ 29 فروردین به آنها ابلاغ شده است.
 
 
شایان ذکر است که دانلود این نرم افزار در برخی از مارکت ها موجود بوده و هنوز فیلتر نشده است.
 
ناگفته نماند در اتفاقی که افتاد چند سوال باقی مانده است :اینکه چرا برخی از سایتها برایشان حکم قضایی ارسال نشده (برخی از مدیران  سایت ها معتقد هستند گزینشی ارسال شده است)یا اگر هم ارسال شده  لینک دانلود همچنان وجود دارد.همچنین در صورتی که لینک واتس اپ از تمام سایتها و مارکت های ایرانی حذف شود ،مسئولین ذیربط آیا این موضوع را در نظر نگرفته اند که با این اقدامشان تعداد بسیاری از کاربران برای به روزرسانی و یا دانلود مجدد نرم افزار روانه مارکتهای خارجی می شوند جیب این شرکتها به دلیل ترافیک بیشتر اینترنتی صرف شده پر پول تر می شود.
 
 
دانلود واتس اپ فیلتر شد!
 
 
دانلود واتس اپ فیلتر شد!
 
دانلود واتس اپ فیلتر شد!
 
دانلود واتس اپ فیلتر شد!


کد مطلب: 346968

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd990sjyt0on6.2a2y.html?346968

الف
  http://alef.ir