گزینه ترامپ برای ریاست پنتاگون: امیدوارم که ترامپ برجام را از بین ببرد

28 آبان 1395 ساعت 19:30


به گزارش فارس، «تام کاتن» گزینه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای پست ریاست پنتاگون در تازه‌ترین اظهارات خود ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور جدید آمریکا، توافق هسته‌ای ایران و 1+5 را از بین ببرد.

وی که یکی مخالفان برجام بوده است در نشستی تصریح کرد: من طرفدار بزرگ توافق هسته‌ای ایران نیستم و انظترا دارم که دولت ترامپ توافق فاجعه‌بار ایران را از بین ببرد».

کاتن ضمن ابراز امیدواری در خصوص اینکه دولت جدید آمریکا برجام را لغو کند، استدلال کرد که امتیازات برجام از پیش‌تر به ایران داده شده است.

پیش از این نیز کاتن که بعنوان یک سناتور جمهوری‌خواه، مواضع تندی را در قبال ایران اتخاذ کرده بود، تأکید کرده بود که دولت دونالد ترامپ توافق منعقد شده میان دولت اوباما، ایران و 5 قدرت جهانی را لغو می‌کند و برای انعقاد توافقی محکم‌تر با ایرانیان دوباره وارد مذاکره می‌شود.

سناتور تام کاتن، پیام روی کار آمدن ترامپ برای ایرانیان را اینگونه توصیف کرده بود:«این وقایع، شانس این را ایجاد می‌کند که به ایران بگوییم کلانتر جدیدی در شهر است.»

وی ادامه داد در دولت دونالد ترامپ احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران امکانپذیر است و ادامه داد: «توافق هسته‌ای ظرف 9 تا 14 سال منقضی می‌شود. بعد از توافق با دولت بیل کلینتون، تنها 12 سال طول کشید که کره شمالی سلاح هسته‌ای آزمایش کند».

وی بازرسان آژانس را یکسری «دانشمندان اسکاندیناوی خواند که به دور خود می‌چرخند که نیروهای اطلاعاتی ایران، آنها را هدایت می‌کنند و حرکت می‌دهند».


کد مطلب: 415268

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd9k0ojyt0fx6.2a2y.html?415268

الف
  http://alef.ir