ارتش سوریه سپاه جدید تشکیل داد

3 آذر 1395 ساعت 11:09


ارتش سوریه از تشکیل سپاه جدیدی از نیروهای داوطلب که هدفش مبارزه با تروریسم در کنار سایر تشکیلات نظامی این کشور است، خبر داد.

به گزارش ایسنا، همچنین ارتش از شبه‌نظامیان مخالف سوری در شرق حلب خواست به غیرنظامیان اجازه خروج از شهر را بدهند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه‌ای که در پایگاه‌های اجتماعی منتشر کرد، از تشکیل سپاه جدیدی جهت مبارزه با تروریسم، بازگرداندن امنیت و ثبات به کل سوریه در کنار دیگر تشکل‌های نیروهای دولتی و نیروهای هم‌پیمان با دمشق خبر داد.

فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه خود تاکید کرد که سپاه جدید با توجه به تحولات پرسرعت میدانی و در پاسخ به تمایل مردم سوریه به پایان یافتن اقدامات تروریستی در این کشور تشکیل شد.

این فرماندهی در ادامه از تمامی سوری‌هایی که متمایل به شرکت در این نبرد و پیروزی نهایی بر تروریسم هستند، دعوت کرد به مراکز پذیرش در استان‌ها مراجعه کنند.

طبق بیانیه مذکور در سپاه جدید که شامل نیروهای داوطلب است هر کس به شرط آنکه بالای ۱۸ سال بوده و در خدمت سربازی و یا جزو غائبین خدمت سربازی نباشد، می‌تواند ملحق شود.

ارتش سوریه در بیانیه دیگری از مخالفان مسلح سوری در محله‌های شرقی شهر حلب خواست به غیرنظامیانی که می‌خواهند شهر را ترک کنند، اجازه خروج بدهند و از به گروگان گرفتن آنها و یا سپر انسانی قرار دادنشان خودداری کنند.

همچنین ارتش سوریه از این شبه‌نظامیان خواست مسیرهایی که دولت تعیین کرده را از مین پاکسازی کنند و به زخمی‌ها و بیماران اجازه خروج بدهند.

این ارتش در ادامه با تاکید شدید بر تلاش برای حفظ امنیت و جان ساکنان شهر حلب از آنان خواست با این نیروها همکاری کنند.

در ادامه این بیانیه، ارتش از ساکنان حلب خواست به خیابان‌ها نیایند مگر زمانی که مجبور شوند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که ارتش اطلاعات کامل و دقیقی از محل‌هایی که شبه‌نظامیان مخالف حضور دارند و نیز انبارها و پایگاه‌های آنها در اختیار داشته و تمامی تحرکات آنها را زیرنظر دارد.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد،‌ روز سه‌شنبه هلی‌کوپترهایی در شرق حلب برخی اطلاعیه‌ها را با عنوان "راه نجات" ریختند که روی آنها تصویر یک اتوبوس سبز رنگ بود که معمولا از آنها برای انتقال غیرنظامیان و نظامیان از مناطق محاصره شده استفاده می‌شود و در زیر عکس نوشته شده بود، "برای کسانی که سلاح در دست دارند، دست ما به سوی شما دراز است پیش از آنکه وقت تلف شود، جایی برای خود بیابید."

ارتش سوریه در بیانیه خود از شبه‌نظامیان مخالف خواست انبارهای مواد غذایی را گشوده و مواد غذایی را در میان مردم نیازمند توزیع کنند.

یک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: استفان دی‌میستورا (فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه) باید بداند که شبه‌نظامیان مخالف اینگونه نشان می‌دهند که ارتش سوریه مردم را در محاصره قرار داده است در حالی که خودشان با وجود پر بودن انبارهای مواد غذایی مردم را از آنها محروم می‌سازند.

این در حالی است دیده‌بان حقوق بشر سوریه مدعی شد: چهار بشکه مواد منفجره به دو محله القاطرجی و ضهره عواد ریخته شده که از آن بوی کلر می‌آمده که فضای منطقه را پر کرده است. منابع پزشکی گفته‌اند که گاز کلر بوده است.


کد مطلب: 416915

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdf90okyt0fn6.2a2y.html?416915

الف
  http://alef.ir