شهرک‌سازی اسرائیل ۸۵ درصد افزایش یافته است

15 شهريور 1396 ساعت 15:54


دبیرکل اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین(ساف) اعلام کرد که شهرک سازی‌های از آغاز سال جاری میلادی حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از  روزنامه القدس العربی، صائب عریقات، دبیرکل اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که شهرک سازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی قدس از آغاز سال جاری میلادی حدود ۸۵ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

عریقات در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که اسرائیل دست‌کم ۵۶ طرح برای ساخت ۴۹۰۹ واحد مسکونی از ژانویه تا اوت سال جاری میلادی در دست داشته که حدود ۸۵ درصد در مقایسه با واحدهای مسکونی سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش داشته است.

وی در ادامه افزود: هدف از این موضوع، گسترش دامنه الحاق اراضی قدس اشغالی به آنچه که "شهر قدس" نامیده می‌شود است که شامل مناطق واقع در قدس شرقی و همچنین منطقه بیت لحم غربی است.

عریقات همچنین در پیامی رسمی هیات‌های دیپلماسی در فلسطین را به اتخاذ اقدامات عملی و ملموس جهت ممانعت از نقض حقوق ملت فلسطین دعوت کرد.

وی خواستار پاسخگویی و رسیدگی به نقض‌های حقوق ملت فلسطین و قوانین بین‌المللی به خاطر رهایی از فرصت‌های دستیابی به راه حل سیاسی مبنی بر رویکرد راه حل دو کشوری در مرزهای سال ۱۹۶۷ میلادی و برقراری صلح عادلانه و دائمی در فلسطین و منطقه شد.

دبیرکل اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین از تمامی کشورهای جهان خواست لیست شرکت‌هایی که با اشغالگری اسرائیل و قانونی کردن شهرک سازی در شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل همکاری دارند، منتشر کنند. وی هرگونه تلاش برای منع انتشار این لیست را "غیراخلاقی و هم‌دستی با نقض روشمند حقوق ملت فلسطین" توصیف کرد.

عریقات در پایان تاکید کرد که رهبری فلسطین با جدیت در راستای ایجاد چشم اندازی سیاسی‌ تلاش می‌کند که از حقوق ملت فلسطین که سال‌ها در انتظارش است، حمایت کند.


کد مطلب: 508986

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdjj0k9yt0zn6.2a2y.html?508986

الف
  http://alef.ir