دریانوردانی که پس از ۶۰ روز سرگردانی نجات یافتند

10 خرداد 1396 ساعت 22:44


برنامه تلویزیونی ماه عسل امشب میزبان ۳ دریانورد شد که در نهایت توانسته بودند به سمت ساحل آفریقا شنا کنند و خود را نجات دهند.

به گزارش میزان؛ ماه عسل در قسمت پنجم خود در سال ۱۳۹۶ با میزبانی از ۳ ملوان روی آنتن رفت که داستان سفر عجیب خود به دریا را برای مخاطبان تلویزیون تعریف کردند.

 این سه ملوان ماجرا سفری را حکایت کردند که به منظور صید کردن ماهی شکل گرفت و این سه نفر همراه با سه تن دیگر از دوستان خود برای سید راهی دریا شدند، اما در میان راه موتور لنج آن‌ها مشکل پیدا می‌کند.

 پس از این که موتور لنج مشکل پیدا می‌کند این افراد به وسیله بی سیم درخواست لنج کمکی می‌کنند، اما ۸ روز طول می‌کشد تا لنج کمکی به آن‌ها برسد و در این مدت آن‌ها در آب‌های دریای عمان سرگردان بودند و نمی‌توانستند کاری انجام دهند و حتی ارتباط آن‌ها برای درخواست لنج کمکی نیز قطع شده بود.

 این مشکل در حالی رخ داد که این افراد دریانورد ۸ تا ۹ تن ماهی صید کرده بودند و موقعیت مشخصی در دریا نداشتند، چون جی پی اس آن‌ها کار نمی‌کرد.

 پس از این که این افراد دیدند ماهی‌ها در حال فاسد شدن است تصمیم گرفتند آن‌ها را در آب بریزند و پس از آن باران زیادی شروع به باریدن کرد به گونه‌ای که حتی یک متر جلوتر از خود را نمی‌توانستند ببینند.

 این افراد برای حدود ۴۵ روز همراه خود غذا و وسایل لازم را برده بودند، اما اسیر شدن در دریا به اندازه ۶۰ روز برای آن‌ها طول کشید و تمامی تدارکات و پشتیبانی خود را از دست داده بودند.

 این ملوانان در برنامه ماه عسل به این موضوع اشاره کردند که تا وقتی لنج سالم بود ترس زیادی پیدا نکردند و تا زمانی که بنزین داشتند لنج آن‌ها غرق نمی‌شد، اما بعد از گذشت ۶۰ روز و تمام شدن بنزین تن‌ها یک متر باقی مانده بود تا لنج به زیر آب برود.

 سپس این افراد از قایق‌های خود استفاده کردند در حالی که لنج غرق می‌شد و در روز سوم که در قایق نجات بودند کوهی را مشاهده کردند و خوشحال شدند، اما همه این رویداد‌ها در حالی بود که نمی‌دانستند در چه نقطه و موقعیتی قرار دارند.

 سپس از بین این ۶ نفر دو نفر تصمیم می‌گیرند تا خود را به ساحل برسانند و کیلومتر‌ها شنا کردند که حتی این عدد به چند هزار کیلومتر نیز می‌رسد تا این در که نهایت به ساحل کنیا در آفریقا رسیدند.

 پس از این که این دو نفر خود را به ساحل کنیا رساندند از افراد جنگلی حاضر در آن ساحل کمک خواستند و در نهایت توانستند دوستانشان را هم نجات دهند.

 ملوانان مهمان ماه عسل اعتقاد دارند نجات آن‌ها از آن وضعیت وحشتناک یک معجزه بود که به خواست خدا اتفاق افتاد.


کد مطلب: 478089

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdjj0onyt05z6.2a2y.html?478089

الف
  http://alef.ir