بساز و بفروش نیویورکی صدرنشین جانشینی اوباما

5 مرداد 1394 ساعت 22:07


دونالد ترامپ سرمایه دار، میلیاردر و سازنده املاک محله منهتن نیویورک و سایر نقاط آمریکا که ورودی جنجالی در عرصه ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب جمهوریخواه داشت، در کمال ناباوری منتقدان و کارشناسان سیاسی،بین نامزدهای این حزب در صدر نظرسنجی ها قرار دارد.

شبکه تلویزیونی سی.ان.ان روز دوشنبه گزارش داد در تازه ترین نظرسنجی این شبکه و در حالیکه بسیاری از کارشناسان انتظار خروج ترامپ از نامزدی ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه داشتند، صاحب خیابان پنجم منهتن با ۱۸درصد آرا در صدر نامزدهای حمهوریخواه قرار گرفت.

سی.ان.ان گزارش داد: باوجود اظهارات جنجال برانگیز اخیر ترامپ بویژه علیه جان مک کین سیاسمتدار تندروجمهوریخواه طی هفته های اخیر و تاکید بر اینکه عذرخواهی نمی کند، باقی ماندن وی در صدر سایر رقبای هم حزبی، تعجب کارشناسان را برانگیخته است.

سی.ان.ان گزارش داد به عقیده کارشناسان محبوبیت ترامپ که سابقه رسمی سیاسی نیز ندارد این است که حرف های مورد علاقه افکار عمومی آمریکا را می زند.

شبکه تلویزیونی سی.ان.ان گزارش داد: در این نظرسنجی که از ۲۲تا ۲۵جولای (۳۱تیر ۳ امردادماه) از میان یکهزار و ۱۷نفر (۸۹۸ نفر واجد شرایط رای دادن) صورت گرفت، جب بوش پس از ترامپ بین ۱۶ نامزد جمهوریخواه در جایگاه دوم قرار گرفت.

اسکات واکر و تد کروز دیگر نامزدهای انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا از حزب جمهوریخواه نیز هریک به ترتیب ۱۰ و ۷ درصد آرای رای دهندگان در این نظر سنجی را به دست آوردند.

در پی انتشار نتایج این نظرسنجی، ترامپ در گفت وگویی تلفنی با سی.ان.ان باحمله به هیلاری کلینتون گفت: آنچه که او (هیلاری کلینتون) انجام می دهد یک جنایت است.

ترامپ به جنایت مورد اشاره خود اشاره ای نکرد.

جفری لرد از اعضای سابق دولت رونالد ریگان، صدرنشینی ترامپ در این نظرسنجی را با وجود مخالفت های سیاستمداران آمریکایی مانند سناتور لیندزی گراهام از کارولینای جنوبی که خواستار کنار رفتن او شده است، را در برگیرنده یک «پیام» توصیف کرد.

جفری لرد به سی.ان.ان گفت: هرچند در این دور رقابت ها نمی توان ترامپ را با ریگان مقایسه کرد اما شرایط کنونی بسیار مشابه مبارزات انتخاباتی آن دوران است.

سی.ان.ان گزارش داد: باوجود آنکه بیش از ۴۰۰ روز دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، بسیاری تصور می کنند با نتایج این نظرسنجی ها از هم اکنون باید رقابت نهایی را بین ترامپ و هیلاری کلینتون دانست.

ترامپ یکشنبه گذشته گفته بود از سخنان خود علیه جان مک کین به هیچ وجه عذرخواهی نمی کند.

وی چندی پیش گفته بود مک کین در جنگ ویتنام که پنج سال را در اسارت به سر برد را نمی توان یک قهرمان خواند.

ترامپ درمصاحبه با شبکه ABC News با تاختن به سناتور تندرو جمهوریخواه ایالت آریزونا گفته بود: افرادی که (در جنگ ویتنام) جنگیده بودند و اسیر نشدند و به جنگیدن ادامه دادند، هیچ چیزی دریافت نکردند، هیچکس حتی درباره آنها حرفی هم نمی زند، آنها انگار افرادی فراموش شده هستند و اگر بخواهید حقیقت را بدانید این موضوع شرم آور است.

ترامپ پیش از این به فاکس نیوز در مورد مک کین گفته بود که وی تمام این مدت را در اسارت به سربرده و کار خاصی به عنوان یک کهنه سرباز انجام نداده است و بیشتر حرف می زند تا عمل کند.

لیندزی گراهام گفته های ترامپ را جنجال برانگیز و شرم آور خوانده و گفته بود تصور کنید چنین فردی قرار است فرماندهی کل قوای ارتش آمریکا را بدست گیرد.

ترامپ رییس «سازمان ترامپ» افزون بر آنکه یکی از چهره های مهم در صنعت ساخت ساز از جمله ساخت بزگترین قمارخانه در لاس وگاس آمریکا به شمار می رود، برخی از شبکه های تلویزیونی زرد در این کشور را نیز دراختیار دارد.


کد مطلب: 285489

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdjk0xnyt0jo6.2a2y.html?285489

الف
  http://alef.ir