تلاش ریاض و آنکارا برای مقابله با حملات هوایی روسیه

5 آبان 1394 ساعت 13:49


عربستان و ترکیه برای تقویت جبهه تروریست‌ها در برابر جنگنده‌های روس، این بار قصد دارند سامانه‌های ضدهوایی «سام-۸» و «سام-۹» را از ارتش اوکراین بگیرند و در اختیار تروریست‌های حاضر در شمال سوریه قرار دهند.

به گزارش فارس، ترکیه همچنان در شمال سوریه به حمایت لوجستیکی از تروریست‌های حاضر در این کشور ادامه می‌دهد.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد، به نظر می‌رسد که موضع ترکیه در قیاس با اردن در قبال تداوم مقابله با ارتش سوریه و عملیات هوایی روسیه از رهگذر افزایش کمک به تروریست‌ها شدیدتر است.

به گزارش این روزنامه، ترکیه اخیرا شماری از تروریست‌های آسیایی را به شمال سوریه به ویژه «لاذقیه»، «ادلب» و «حماه» وارد کرده است. برخی از منابع امنیتی سوری نیز گزارش دادند، ترکیه حدود ۴ ماه پیش به این تروریست‌ها در شمال سوریه سامانه‌های ضدهوایی تحویل داده است ولی تا کنون این سلاح‌ها در مقابله با جنگنده‌های روس تأثیری از خود نشان نداده‌اند.

برخی از منابع دیگر اما تأکید می‌کنند که نیروهای روس احتمال می دهند که بالگردها آنان با موشک‌های ضد هوایی هدف قرار گیرند.

الاخبار همچنین گزارش داد که عربستان و ترکیه در پی آن هستند که سامانه‌های ضدهوایی روسی «سام-۸» و «سام-۹» را از انبارهای مهمات ارتش اوکراین به دست آورند که وابسته به کییف و مخالف روسیه است و این ضدهوایی‌ها را در شمال سوریه در اختیار تروریست‌ها قرار دهند.


کد مطلب: 304982

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdjo0sxyt0zn6.2a2y.html?304982

الف
  http://alef.ir