ابطحی: در انتخاب اعضای کمیسیون آموزش مجلس به نفع اصلاح‌طلبان مهندسی صورت گرفت

3 تير 1395 ساعت 12:40


نماینده خمینی‌شهر در مجلس در واکنش به اظهارات اخیر عارف، گفت: در انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مهندسی صورت گرفته است، ولی به نفع اصلاحات نه به نفع اصولگرایان.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات محمدرضا عارف در مورد مهندسی صورت‌گرفته در انتخاب رئیس کمیسیون آموزش مجلس، اظهار داشت: بنده صحبت‌های آقای عارف را تأیید می‌کنم، من هم شاهد مهندسی در انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات بودم، اما مهندسی به نفع اصلاحات بود نه اصولگرایان.

وی با بیان اینکه عده‌ای تمام تلاش‌شان را به کار گرفتند تا نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس وارد کمیسیون آموزش و تحقیقات شوند، افزود: افرادی که نه اولویت اول و نه اولویت دوم‌شان کمیسیون آموزش و تحقیقات نبود، چرا باید به عضویت کمیسیون آموزش درآیند، آیا چیزی جزء مهندسی انتخاب اعضای این کمیسیون به نظر می‌رسد؟! یا چرا نماینده‌ای که اولویت دومش کمیسیون آموزش و تحقیقات بود، عضو کمیسیون شد؟! آقای عارف درست می‌گوید در انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مهندسی صورت گرفته است، ولی به نفع اصلاحات نه به نفع اصولگرایان.

ابطحی با بیان اینکه ما انقلابی هستیم و باید انقلابی صحبت کنیم، ما بحث اصولگرایی و اصلاح‌طلبی نداریم، تصریح کرد: هیأت رئیسه و رؤسای شعب ۱۵ گانه در انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی باید طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی عمل می‌کردند ولی متأسفانه نه تنها در انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات بلکه در انتخاب اعضای سایر کمیسیون‌های تخصصی هم این تخلفات را شاهد بودیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای عارف به عنوان شخص حقیقی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی است، طبق قانون، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات هم به عنوان شخص حقوقی در شورایعالی انقلاب فرهنگی عضو می‌شود، اگر آقای عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌شد، ما یک رأی را در شورایعالی انقلاب فرهنگی از دست می‌دادیم، الان ما ۲ رأی در این شورا در اختیار داریم، خود آقای عارف هم خردمندانه و با تدبیر کاندیدای ریاست کمیسیون آموزش نشدند.


کد مطلب: 365697

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdnk0s5yt0996.2a2y.html?365697

الف
  http://alef.ir