انتخابات جنجالی آمریکا/ این‌بار ثابت شد کلینتون تقلب کرده است!

9 بهمن 1395 ساعت 17:03


طبق گزارش‌ها، بیش از 800 هزار رأی تقلبی در انتخابات اخیر آمریکا به نفع هیلاری کلینتون به صندوق‌های رای ریخته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، گزارش‌های منتشر شده متعدد حاکی از آن است هیلاری کلینتون، نامزد شکست‌خورده دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا تقلب کرده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد طبق پژوهشی که دانشگاه "اولد دامینیون" انجام داده، بیش از 800 هزار رأی تقلبی در انتخابات اخیر آمریکا به نفع هیلاری کلینتون به صندوق های رای ریخته شده است.

طبق این پژوهش که از سوی گروهی از پژوهشگران علوم سیاسی به ریاست "جسی ریچمن" به انجام رسید، تقریبا 6.4 درصد از حدود 20 میلیون نفر از افراد بالغی که به شکل غیرقانونی در آمریکا سکونت دارند، موفق شدند در انتخابات اخیر رأی دهند. طبق این پژوهش، 834 هزار و 381 نفر از این افراد، رأی‌های خود را به کلینتون داده‌اند؛ یعنی حدود 81 درصد از رأی دهندگان غیرقانونی به کلینتون رأی داده‌اند.

ریچمن در مصاحبه با مطبوعات آمریکا گفت: غیرمنطقی است که تمامی آرای غیرقانونی بصورت تصادفی به نفع کلینتون واریز شود؛ اما ما نمی توانیم تأیید یا تکذیب کنیم که کلینتون از این مسأله اطلاع داشته و یا برای دستیابی به این آرا برنامه ریزی کرده است. 

کلینتون در انتخابات اخیر، 65 میلیون و 845 هزار رأی کسب کرد که این رقم حدود دو میلیون و 800 هزار رأی بیشتر از ترامپ است؛ اما ترامپ توانست با کسب 304 رای از مجموع 538 رأی الکترال، به پیروزی دست یابد.

 


کد مطلب: 439947

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdon0o5yt0sn6.2a2y.html?439947

الف
  http://alef.ir