محلولی که موهای شما را صاف و شفاف می کند

9 شهريور 1396 ساعت 21:25


موها و روغن نارگیل همیشه مثل ۲ دوست خوب بوده اند. پس چرا از روغن نارگیل برای درست کردن یک ماسک خوب برای تقویت و رشد موها استفاده نکنیم؟

شکی نیست که این روزها بازار فروش انواع ماسک‌ها و تقویت کننده‌های مو داغ داغ است و همه ما خوب‌ می‌دانیم که هزینه‌های آنها هم کم نیست. علاوه بر این بعضی از این قبیل ماسک‌ها شیمیایی و دارای مواد پاک کننده هستند که می‌توانند برای شما مضر هم باشند. با همه اینها کافی است بدانید شما منابع زیادی برای درست کردن ماسک‌های ساده و سالمی، با اثربخشی بالا در منزل دارید. در ادامه با تعدادی از این ماسک‌های خانگی و مزایای استفاده از آنها برای موهای خشک و آسیب دیده آشنا می‌شویم:

ماسک کشک و روغن زیتون
 برای موهای خشک، آسیب دیده و شکننده این ماسک مانند یک معجزه خواهد بود. ۲ قاشق غذاخوری کشک رقیق را با سه قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید، خوب هم بزنید و بطور مساوی به همه موی سر خود بزنید. این ماسک تمامی‌ مواد مغذی لازم برای تقویت و درخشندگی مو و پیاز موی شما را فراهم می‌کند. روغن زیتون باعث جذب رطوبت در پوست سر و موی شما می‌شود و هم زمان با نفوذ کشک در پوست سر، متابولیسم بدن بالا می‌رود. مصرف این ماسک دوبار در هفته توصیه می‌شود. ماسک کشک، آب لیمو و عسل ترکیب کشک با عسل و آب لیمو به موهای شما درخشش و انعطاف پذیری می‌دهد. لیمو یکی از موثرترین و طبیعی‌ترین درمان‌ها برای خشکی و شوره سر است و هم زمان عسل، ماد‌ه‌ای مغذی برای تامین مواد مورد نیاز پوست سر و باعث درخشندگی و طراوت موهای شماست. این سه را خوب با هم ترکیب کنید و به موهای خشک خود بزنید و اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند و بعد با آب ولرم خوب بشویید. دوبار در هفته تکرار کنید.

 ماسک کشک، خمیر موز و عسل
 در زمستان موهای شما خشک، مجعد و زبر می‌شود. برای رهایی از این مشکل، نصف یک موز را خمیر کنید و با دو قاشق غذاخوری کشک رقیق و ۴ تا ۵ قطره عسل خوب مخلوط کنید. یک قلم مو نسبتا کلفت بردارید و مخلوط ماسک را از ریشه موها تا انتها خوب بمالید. بگذارید ماسک برای ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد بشویید.

ماسک کشک، تخم مرغ و روغن بادام
تخم مرغ منبعی غنی از پروتئین‌های لازم و مغذی برای موهای خشک و آسیب دیده سر شماست. کشک باعث از بین بردن بوی نامطبوع سر و همانند کاتالیزوری قوی عمل می‌کند. روغن بادام یک لایه بردار طبیعی و منبع تغذیه مناسب برای موهاست. این سه را خوب با هم ترکیب کنید به تمامی ‌سر خود بزنید و بعد از ۳۰ دقیقه آبکشی کنید.

ماسک روغن نارگیل
موها و روغن نارگیل همیشه مثل ۲ دوست خوب بوده‌اند. پس چرا از روغن نارگیل برای درست کردن یک ماسک خوب برای تقویت و رشد موها استفاده نکنیم؟ از آنجایی که نارگیل منبعی غنی از آهن، ویتامین B، پروتئین‌ها، زینک و اسیدهای چرب‌ است، گزینه‌ای مناسب برای ترمیم موهای آسیب دیده و خشک است. به خصوص در زمستان (ماه‌های خشک) مراقبت بیشتر از موها، امری ضروری است. شیوه استفاده: مقداری از روغن نارگیل خالص را به آرامی ‌به موهای خود بمالید و بگذارید موقع خواب بر روی موهایتان بماند و بعد بشویید.

 ماسک روغن زیتون و عسل
 ترکیب روغن زیتون و عسل یکی از بهترین درمان‌ها برای موهای خشک و شکننده است. روغن زیتون، نرم کننده خوبی است، موهای شما را نرم می‌کند و باعث می‌شود بهتر شانه شوند و هم زمان از شکنندگی موها جلوگیری می‌کند و آنها را درخشنده‌تر جلوه می‌دهد. شیوه استفاده: ۴ قاشق غذا خوری عسل را با ۶ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید، خوب هم بزنید. مخلوط را به خوبی روی پوست سرتان ماساژ دهید تا به خوبی روی همه قسمت‌های سرتان پخش شود. به خاطر داشته باشید زمان استفاده از این ماسک موهایتان کمی‌مرطوب باشد. موهای خود را با کلاه حمام بپوشانید و بگذارید ماسک برای ۹۰ دقیقه روی سرتان بماند. برای آبکشی از یک شامپوی سبک استفاده کنید و مطمئن باشید بعد از شست وشو تغییرات را به خوبی احساس می‌کنید.

ماسک شیر و عسل
بی شک، شیر یک معجون غنی ومعجزه گر با خواص بی‌شمار است؛ چه برای سلامت بدن و چه برای زیبایی. در حقیقت تعداد زیادی از محصولات تقویتی مو حاوی شیر در ترکیبات اصلی و اولیه خود هستند. پس چرا ما از این ماده مغذی در ترکیب ماسک‌های خانگی خود بهره نبریم.

شیوه استفاده: نصف فنجان شیر پر چرب را با دو قاشق بزرگ عسل مخلوط کنید، خوب هم بزنید و عسل را به خوبی در شیر حل کنید. این ماسک را به همه سرتان بزنید و بعد با یک شامپوی معمولی بشویید.
منبع: سلامتیسم


کد مطلب: 507022

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdx50kxyt0zz6.2a2y.html?507022

الف
  http://alef.ir