نوبخت درباره حذف بودجه دفاعی کشور: اصلا پولی وجود ندارد

22 تير 1395 ساعت 21:01


سخنگوی دولت درباره حذف بودجه دفاعی کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت درباره پیشنهاد دولت مبنی بر حذف تبصره ۲۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور اظهارداشت: بعد از برجام، بخشی از دارایی های ما از حداقل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار که به نوعی در امریکا بلوکه شده بود، آزاد شد.

وی افزود: ما این پول را دریافت و سال گذشته از آن استفاده کردیم و عملکرد بودجه سال گذشته بر پایه تبدیل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار یعنی معادل حدود ۵۲۰۰ میلیارد تومان بود که استفاده شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در آن زمان نمایندگان درحال تکمیل لایحه بودجه ۹۵ بودند و تصور کردند که این بودجه استفاده نشده است لذا عینا همان عددی که ما سال گذشته به ریال تبدیل و استفاده کردیم مجددا در بودجه امسال لحاظ کردند.

نوبخت ادامه داد: بنابراین نمایندگان به اندازه ۵۱۰۰ میلیارد تومان بودجه دفاعی را بالا بردند و این براساس منابعی است که پارسال به بودجه آمده و استفاده شده است.

وی بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داده شد که ما نباید عدد واهی را به نیروهای مسلح حواله کنیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اگر قرار است بنیه دفاعی ما تقویت شود باید پولی در این رابطه وجود داشته باشد و اصلاحی که مد نظر دولت است اینکه این پول (۵۰۰۰ میلیارد تومان) سال گذشته استفاده شده است و در حال حاضر اصل پول وجود ندارد.

نوبخت ادامه داد: اگر منابعی باشد ما هم به تقویت بنیه دفاعی اعتقاد داریم و همیشه از تقویت بنیه دفاعی دفاع می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد در اصلاح بودجه این عدد (۵۰۰۰ میلیارد تومان) به شکل واقع بینانه اصلاح شود و ما از هرگونه تقویت بنیه دفاعی متناسب با واقعیت های کشور دفاع می کنیم.


کد مطلب: 371708

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzf0sjyt0556.2a2y.html?371708

الف
  http://alef.ir