مشهد در هیچ شعبه‎ای با کمبود تعرفه مواجه نشد

31 ارديبهشت 1396 ساعت 14:42


رییس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان مشهد با اشاره به مطالبی که در فضای مجازی درباره کمبود تعرفه منتشر شده است، گفت: به دنبال انتشار این اخبار جلسه اضطراری بین هیات نظارت و اجرایی تشکیل و این مساله بررسی و مشخص شدشد، کمبود تعرفه نداشتیم بلکه تاخیر در زمان انتقال تعرفه بوده‌ است که این امر باعث توقف در فرایند رای گیری نشد.

سیدعلی بامشکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شد یک مورد هم تعرفه شورای شهر بدون مهر نداشتیم و اگر در این زمینه فردی مدرکی دارد بیاورد.

وی با بیان اینکه هیچ اسمی از انتخابات شورای شهر را تاکنون تایید نکردیم، افزود: تا ظهر امروز حدود پنجاه درصد صورت جلسات شعب اخذ را رای تجمیع کردیم و تا فردا نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان مشهد درباره افرادی که نسبت به نتیجه انتخابات شورای شهر اعتراض دارند، گفت: اگر افرادی نسبت به انتخابات شورای روستا و بخش اعتراض داشته باشند طی دو روز بعد از اعلام نتایج به هیات نظارت مستقر در فرمانداری مراجعه کنند و اگر نسبت به نتایج انتخابات شورای شهر اعتراض داشتند به هیات نظارت عالی استان مستقر در استانداری مراجعه کنند.

وی افزود: مطابق ماده 56 افراد طی دو روز شکایات خود را به هیات نظارت شهرستان و استان باید اعلام کنند و این هیات تا ۱۵ روز نظر خود را باید اعلام کند.

بامشکی گفت: یکی از موارد گزارش شده تاخیر در باز شدن شعب اخذ رای بود. اشکال دیگر تاخیر در نصب اسامی نامزدها در شعب به دلیل تاخیر در چاپ شدن لیست نهایی بعد از انصراف و عدم تایید برخی کاندیداها بود، یکی از موارد دیگر کمبود تعرفه بود که با بررسی ما مشخص شد شعبه ای نداشتیم که تعرفه در آن تمام شود،  اما تاخیر در انتقال تعرفه وجود  داشت که این امر باعث توقف در فرایند رای گیری نشد.

وی یادآور شد: از برخی شعب اعلام کردند که از ساعت 24 روز 29 اردیبهشت‌ماه چون سایت بسته شده دیگر امکان رای‌گیری نبود در حالی که مردم در شعب بودند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان مشهد افزود: هیات نظارت در شهرستان مشهد با استفاده ۱۰۰ کاربر در حال تجمیع صورت جلسات شمارش آرا شورای شهرستان مشهد است.

وی بیان کرد: کار تجمیع آرا از سوی هیات نظارت فردا تمام می‌شود اما کار هیات اجرایی امشب پایان می‌یابد، احتمالا کار هیات اجرایی زودتر انجام شود، زیرا آنها قبلا اسامی نامزد و آرا را در سیستم ها ثبت کردند، در عین حال تعداد محدودی گزارش از سطح شهر درباره نحوه قرائت آرا و تنظیم صورت جلسات دریافت کردیم که در موعد مقرر رسیدگی می‌کنیم.

بامشکی اظهار کرد: هیات نظارت مسوول صحت انتخابات شورای شهر و روستا است که بعد از تجمیع و تطبیق آرا، صحت انتخابات را تایید خواهیم کرد، چند روش برای نظارت در انتخابات اعمال می‌کنیم. بعد از نظارت مردم، سه هزار و ۸۰۰ ناظر در سطح شهرستان مشهد بر تمام فرایند انتخابات، پلمب صندوق‌ها، قرائت آرا و ثبت صورت جلسات نظارت دقیق دارند، همچنین ناظر ویژه کار نظارت بر عملکرد ناظران در شعب را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: اعلام اسامی منتخبین توسط فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بلامانع است، اما تایید صحت انتخابات بر عهده هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا است.


کد مطلب: 474308

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzo0ojyt05s6.2a2y.html?474308

الف
  http://alef.ir