سؤال از رئیس‌جمهور به‌خاطر «کاسپین» در حال نهایی‌شدن/۸۴ نماینده امضا کردند

27 خرداد 1396 ساعت 15:35


به‌گفته یک نماینده مجلس شورای اسلامی، تاکنون ۸۴ نماینده مجلس سؤال از رئیس‌جمهور به‌دلیل نقایص نظارت بانک مرکزی بر مؤسسات اعتباری را امضا کردند که شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

علی وقفچی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان اینکه هم‌اکنون تعداد امضاهای جمع‌آوری شده برای سؤال از رئیس جمهور در خصوص بحران مؤسسه کاسپین به 84 امضا رسیده است، گفت:  با توجه به اینکه حداقل تعداد امضاهای لازم برای سؤال از رئیس جمهور 75 امضا است، شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

بانی طرح سؤال از رئیس جمهور با ابراز اینکه هرچند در حال حاضر تعداد امضاهای این موضوع بالغ بر87 عدد می‌باشد، اما تعدادی از نمایندگان طی تماسهای تلفنی اعلام کرده‌اند که از سؤال انصراف داده‌اند، با وجود این، تعداد امضاهای این طرح بیشتر از 75 امضا بوده و به این ترتیب مشکلی برای طرح سؤال از رئیس جمهور وجود ندارد.

وقفچی با اظهار اینکه سؤال از رئیس جمهور هرچند سال یک بار تکرار می‌شود و به همین دلیل سربرگ خاصی برای این منظور در مجلس شورای اسلامی تهیه نشده است، گفت: آخرین بار فرآیند سؤال از رئیس جمهور از رئیس دولت دهم صورت گرفته و مجلس عمدتاً با سؤال از وزرا مشکلات ایجادشده را حل و فصل می‌کند اما در موارد خاصی نمایندگان ناچاراً به‌سمت سؤال از رئیس جمهور نیز حرکت کنند.
 وقفچی پیشنهاد کرد، دولتمردان بهتر است به‌جای فرافکنی در خصوص تعداد امضاهای جمع‌شده برای سؤال از روحانی، به‌دنبال حل و فصل مشکلات ایجادشده برای مؤسسه کاسپین باشند.
 


کد مطلب: 483803

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdzs0osyt0jj6.2a2y.html?483803

الف
  http://alef.ir