العبادی: عراق دروازه عربستان و آمریکا علیه ایران یا بالعکس نیست

15 فروردين 1396 ساعت 15:44


نخست‌وزیر عراق گفت: ما اکنون هیچ میانجی‌گری میان تهران و ریاض انجام نمی‌دهیم، اما اگر از ما خواسته شود ما آماده میانجی‌گری هستیم.

به گزارش ایسنا، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با المیادین گفت: تمام بخش شرقی عراق تقریباً هم مرز ایران است و مخالفت با ایران به ضرر عراق خواهد بود.

وی در رابطه با میانجی‌گری میان ایران و عربستان گفت: در حال حاضر ما هیچ میانجی‌گریی انجام نمی‌دهیم اما اگر از ما خواسته شود ما آماده این کار هستیم.

العبادی در ادامه با اشاره به این‌که ایران و عربستان به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در منطقه هستند، گفت: ما در حال جستجوی مشترکات میان عراق، ترکیه، عربستان و ایران هستیم و میان ایران، عربستان و ترکیه درگیری وجود دارد و ما به دنبال منافع خود هستیم.

نخست‌وزیر عراق در ادامه گفت: عربستان فکر می‌کند که هرچه ایران دستور دهد ما انجام می‌دهیم، اما این تفکرات اشتباه است و کشور عراق دروازه عربستان و آمریکا علیه ایران یا بالعکس نیست.

وی در رابطه با روابط عراق با عربستان گفت: زود است که بگوییم روابط عربستان با عراق خوب است، زیرا بسیاری از عربستانی‌ها در عراق عملیات تروریستی انجام دادند و هر شخص عراقی حق دارد که بگوید عربستان از تروریست‌ها حمایت می‌کند.


کد مطلب: 459009

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdce7o8eojh8n7i.b9bj.html?459009

الف
  http://alef.ir