حزب الله: انفجارهای تروریستی امروز محصولی جدید از تفکر وهابی است

7 تير 1395 ساعت 20:25


حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که انفجارهای تروریستی در منطقه القاع لبنان محصولی جدید از تفکر وهابی است که مانند وبا در منطقه انتشار یافته است.

به گزارش تسنیم به نقل از العهد، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای انفجارهای تروریستی امروز در منطقه القاع این کشور را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: جنایت تروریستی در منطقه القاع لبنان محصولی جدید از تفکر وهابی تاریکی است که مانند وبا در منطقه انتشار یافته است.

حزب الله افزود: باید با قدرت با تفکر تکفیری مبارزه و اهداف و نقشه‌های آن برملا شود.

در ادامه این بیانیه آمده است که باید برای جلوگیری از گسترش و امتداد تفکر وهابی تلاش کرد.

تعدادی از عوامل انتحاری عضو گروه تروریستی داعش امروز موفق شدند به شهرک القاع در بقاع شمالی نفوذ و کمربندهای انفجاری خود را منفجر کنند که در پی این انفجارهای انتحاری ۵ تن کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، یکی از عوامل انتحاری بامداد امروز توانست خود را به شهرک القاع برساند و کمربند خود را منفجر کند. عامل انتحاری دوم منتظر ماند تا مردم و امدادگران در محل انفجار جمع شوند و سپس کمربند خود را منفجر کرد که در پی این انفجار نیز تعداد آسیب دیدگان بیشتر شد. سپس عامل انتحاری سوم و چهارم کمربندهای انفجاری خود را منفجر کردند.

در پی وقوع این انفجارها که در نزدیکی مرکز گمرکات در مرزهای لبنان در منطقه القاع به وقوع پیوسته است، ارتش لبنان یگانهای خود را در منطقه مستقر و تحقیقات برای کشف چگونگی این حملات انتحاری را آغاز کرد.


کد مطلب: 366949

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceep8xojh8poi.b9bj.html?366949

الف
  http://alef.ir