یگان ویژه آمریکا و کره جنوبی برای ترور کیم جونگ اون

19 دی 1395 ساعت 17:56


آمریکا و کره جنوبی برای ترور کیم جونگ اون یگان ویژه تشکیل می‌دهند[کیم جونگ اون]منابع خبری در کره جنوبی اعلام کردند، سئول و واشنگتن قصد دارند یگانهای ویژه‌ برای ترور رهبر کره شمالی تشکیل دهند و نیروهای عملیات ویژه آمریکایی در صورتی که جنگ با کره شمالی بالا بگیرد در عملیات‌های تحت رهبری کره جنوبی برای ترور کیم جونگ اون شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک مقام بلندپایه دولت سئول که نامش را فاش نکرد گفت: ارتش کره جنوبی قرار است یگان ویژه‌ای را برای ترور مشابه یک یگانی که در آمریکا تشکیل شده در اواخر سال جاری میلادی تشکیل دهد.

وی افزود: این یگان مخصوص ترور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است و انتظار می‌رود که در زمان انجام چنین عملیاتی، نیروهای ویژه آمریکایی تحت فرماندهی کره جنوبی در چنین عملیاتی شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه این یگان الگوبرداری شده از یگان مشابه آمریکایی خود است اما برای محیط ویژه شبه جزیره کره آماده خواهد شد. در این یگان بین 1000 تا 2000 نفر نیرو وجود دارد که هدفش از بین بردن مسئولان فرماندهی جنگی پیونگ یانگ از جمله کیم جونگ اون و فلج کردن قابلیت‌ها و کارکردهای آنها است.


کد مطلب: 433052

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcenx8ewjh8x7i.b9bj.html?433052

الف
  http://alef.ir