روزهای آلوده زمستان پایتخت به ۳۰ رسید

18 بهمن 1395 ساعت 13:35


با وجود شرایط پایداری هوا که از ابتدای هفته جاری در آسمان تهران برقرار شده، سی امین روز هوای آلوده زمستان امسال به ثبت رسید.

به گزارش مهر، لیلا نظری سخنگوی شرکت گفت: از ابتدای زمستان سال جاری تاکنون هوا ۱۸ روز سالم و ۳۰ روز ناسالم بوده که ۲۶ روز آن ناسالم برای گروه‌های حساس و ۴ روز آن در شرایط اضطرار قرار داشته است.

به گفته نظری، شاخص ۲۴ ساعت اخیر هوای تهران تا ساعت ۸ صبح ۱۸ بهمن روی عدد ۱۳۲ و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و آنگونه که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد فردا نیز شرایط هوایی به همین ترتیب آلوده خواهد بود.

آنگونه که در گزارش سیاهه انتشار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آمده، هر روز حدود ۲ هزار تن انواع آلاینده های جوی شامل مونواکسید کربن، دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد و ذرات معلق توسط وسایل نقلیه در تهران تولید می‌شود و هرگونه پایداری هوا موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود. کامیون‌ها، خودروهای کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها بیشترین نقش را در آلودگی هوای سال‌های اخیر تهران داشته و دارند.

به گروه‌های حساس شامل سالمندان، بانوان باردار، بیماران قلبی ریوی، ورزشکاران و کودکان توصیه می‌شود امروز و فردا تا حد ممکن از تردد غیر ضرور و طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.


کد مطلب: 442890

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceow8e7jh8evi.b9bj.html?442890

الف
  http://alef.ir