رونمایی از تابلو نخل معرق در یزد

18 مهر 1395 ساعت 22:30


تابلو نخل معرق استاد "عزیزالله اخوان" همزمان با هفتمین روز از ماه محرم الحرام با حضور مسئولان و جمع زیادی از عزاداران حسینی در یزد رونمایی شد.

به گزارش  تسنیم، عزیزالله اخوان کفاش هنرمند برجسته یزدی در آیین رونمایی از اثر منبت نخل عزاداری که توسط وی خلق شده است، اظهار داشت: برای خلق این اثر یک سال کامل فعالیت صورت گرفته  و تلاش شده که به بهترین نحو ممکن انجام شود.
وی با بیان اینکه نخل در یزد به عنوان یک نماد عزاداری به حساب می‌آید و به همین دلیل اقدام به ساخت این اثر کردم، گفت: حداقل در طول روز 12 ساعت برای ساخت این اثر صرف کرده و در محلهای مختلف اقدام به ساخت قطعه‌های مختلف این اثر کردم.
اخوان کفاش تصریح کرد: این نقل بزرگترین قطعی است که قابلیت نگاه داشتن در منزل داشته باشد و با عرض 120 و ارتفاع 200 سانتی متر ایجاد شده است.
وی ادامه داد: برای احترام و تکریم اهل بیت(ع) سعی کردم که این نخل را روی سبدی از گل قرار دهم که به این وسیله ارتفاع آن 2 متر و 60 سانتی متر رسیده است.
این هنرنمد برجسته و پیشکسوت استان یزد که تابلوهای منبت بسیاری با موضوعات معصومین(ع) تولید کرده، خاطرنشان کرد: امیدوارم این اثر بنیادی باشد که از پرتو آن بنیاد خیریه‌ای برای حمایت از افراد نیازمند ایجاد شود و کل درآمد حاصل از این آثار را برای نیازمندان قرار گیرد.
استاد عزیزالله اخوان کفاش مبدع سبک جدید تابلو معرق در کشور است که آثار مختلفی از وی با روشهای گوناگون و به شیوه ابداعی جدید وی خلق کرده است.


کد مطلب: 400760

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcep78e7jh87fi.b9bj.html?400760

الف
  http://alef.ir