همکاری بیولوژیکی آمریکا-عربستان در یمن

12 مرداد 1396 ساعت 8:18


یک پایگاه خبری از همکاری آمریکا با عربستان در جنگ بیولوژیکی علیه غیرنظامیان یمن و استفاده از بیماری وبا به عنوان سلاح کشتار یمنی‌ها خبر داد.

به گزارش تسنیم، پایگاه اینترنتی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی از جنگ میکروبی و بیولوژیکی عربستان سعودی و آمریکا علیه مردم یمن و کشتار یمنی ها با استفاده از بیماری وبا خبر داد.

بر اساس این گزارش، از مارس سال 2015 میلادی تاکنون، آمریکا با حمایت از عربستان سعودی و متحدانش در جنگ جنایت کارانه اشان در تهاجم به یمن و به خصوص علیه غیرنظامیانی که در حال حاضر از اپیدمی وبا رنج می برند، روزانه مرتکب جنایت های جنگی می شوند.

وبا در یمن تاکنون بیش از 400 هزار نفر را قربانی کرده است. این بیماری توسط یک باکتری ایجاد می شود و توسط کشورهای آمریکا، ژاپن در جنگ جهانی دوم، آفریقای جنوبی، عراق تحت ریاست صدام ‌و سایر کشورها به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گرفته است.

وبا برای اثربخشی بیشتر باید از طریق منابع آب گسترش پیدا کند و این همان اتفاقی است که در حال حاضر در یمن در حال وقوع است. بیش از 2 سال از بمباران یمن که تا حد زیادی زیرساخت ها و سیستم های فاضلاب و آب یمن را تخریب کرده است،‌ می گذرد و بیمارستان ها و کلینیک های این کشور نابود شده اند و جمعیتی بالغ بر 25 میلیون نفر در یمن هیچ ایمنی و حفاظتی در برابر گسترش وبا ندارند.

سازمان ملل نیز اعلام کرده است که اپیدمی وبا در یمن در بیشترین حد گزارش شده در یک کشور در طول یک سال است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر یک جنگ بیولوژیکی در یمن که از فقیرترین کشورهای جهان به حساب می آید، در حال وقوع است؛ جنگی که با حمایت 2 دولت در آمریکا همراه شد و هیچ نشانه ای مبنی بر تمام شدنش دیده نمی شود.

قتل عام غیرنظامیان توسط آمریکا در طول ماه های اخیر شدت پیدا کرده است که نه تنها در افغانستان بلکه در مکان هایی شبیه موصل عراق و رقه سوریه نیز این قتل عام ها گزارش می شوند. این قتل عام ها همان کاری است که امپراتوری ها انجام می دهند به خصوص زمانی که قدرت خود را در آستانه از دست رفتن می بینند.

آمریکا در قبال یمن، همچنان مشغول حمایت و مشارکت از اقدامات جنایتکارانه ای است که با کمترین مخالفتی از سوی کنگره آمریکا و بیشتر رسانه های خبری و عموم مردم روبرو شده است.

به نظر می رسد تعداد کمی باشند که به گسترش تعمدی مواد سمی که بیشتر کودکان یمنی را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث اسهال فرد می شود آن هم در شرایطی که درمان این بیماری غیرممکن و یا دور از دسترس است، اهمیتی بدهند.

بیماری وبا می تواند در مدت چند روز به مرگ منجر شود.

نویسنده این گزارش در پایان نوشت که در حال حاضر، منافع ملی آمریکا که معمولا نامشخص هستند، این کشور را در مسیر مشارکت با حکومت های پلیسی و ایجاد کننده رعب و تهدید و تبهکاری مانند عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، بحرین و کویت در تهاجم بی جهت و وحشیانه و قتل عامشان علیه جمعیت بی دفاع یمن قرار داده است.


کد مطلب: 498169

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcepv8eojh8ozi.b9bj.html?498169

الف
  http://alef.ir