مکارم شیرازی: غربی‌ها تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیستند

8 دی 1395 ساعت 11:21


آیت‌الله مکارم شیرازی سیاست‌های حاکم بر جهانِ امروز را مملو از دروغ، حیله‌گری و نفاق دانست و گفت: غربی‌ها تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیستند.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، اظهار کرد: برای گرفتن حق خود در دنیای کنونی باید قوی و محکم باشیم، چرا که امروز به آنچه که مملو از دروغ، حقه بازی و نفاق است، تحت هیچ شرایطی نمی توان اعتماد کرد.

وی ادامه داد: هرچه زمان می‌گذرد، بی‌اعتمادی ما نسبت به سیاست حاکمان بر جوامع کنونی کم و کمتر می‌شود که نمونه‌ی بارز آن، بعد از شکست تروریست‌ها در حلب هویدا شد.

این مرجع تقلید، در واکنش به اشک تمساح غربی‌ها برای کودکان حلب اظهار کرد: باید به آنها گفت شما که برای کودکان حلب پس از شکست برای جبران در عالم تبلیغات به پشت تلویزیون گریه می‌کنید، چرا برای کودکان یمن گریه نکردید؟

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که رژیم‌سعودی کودک‌کش است، هرچند بنا به مسائل مالی اسم این رژیم را از لیست سیاه خود خارج کردند؛ یونیسف نیز اخیرا گزارش تکان‌دهنده‌ای درباره وضعیت کودکان در یمن منتشر کرده است، چرا یک ذره اشک نمی‌ریزید؟

وی با تاکید بر اینکه آنها می‌خواهند شکست حلب را به نحوی جبران کنند، گفت: خوشبختانه دنیا هم متوجه شده است و فریب اشک تمساح شما را نمی‌خورند، تناقض شما را در تمامی صحنه‌ها و برنامه‌های منافقانه متوجه می‌شوند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت حماسه ۹ دی گفت: امروز به مناسبت همین مراسمی در مدرسه فیضیه برگزار می‌شود و ان‌شاءالله شرکت کنید.


کد مطلب: 429084

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcevo8eejh8w7i.b9bj.html?429084

الف
  http://alef.ir