امکان فوق‌العاده فروشگاه گوگل رونمایی شد

بخش دانش و فناوری الف،4 مرداد95

4 مرداد 1395 ساعت 9:51

فروشگاه اینترنتی گوگل پلی(GooglePlay) اکنون فضای واقعی مورد نیاز ذخیره یک اپلیکیشن یا بروزرسانی برنامه را نمایش خواهد داد و کاربران دیگر بطور تصادفی فایل‌های بزرگ را ذخیره نخواهند کرد.


 به نقل از انگجت، اگر حجم یک بروزرسانی برنامه تنها 2.91 مگابایت باشد، میزان حقیقی آن در صفحه جزئیات هر اپلیکیشن نمایش داده خواهد شد. این امکان باعث می‌شود تا در مورد دانلود فایل‌ها تجدیدنظر کرده یا فضای بیشتری را پیش از دریافت برنامه‌های سنگین آزاد کنید.

گوگل علاوه بر نمایش اندازه‌های واقعی‌تر، همچنین الگوریتم فروشگاه اینترنتی خود را برای کوچکتر کردن بروزرسانی‌ها بهینه‌سازی کرده است. بیشتر اپلیکیشن‌های اندروید در زمان بروزرسانی تنها تغییرات مرتبط با فایل‌های APK خود را دانلود می‌کنند و این فایل‌های جدید با انواع قدیمی‌تر ادغام می‌شوند. الگوریتم ارتقایافته این بروزرسانی‌ها را تا 50 درصد کوچکتر کرده است.

در نهایت، فشرده‌سازی الگوریتم‌های گوگل باعث کاهش 12 درصدی اندازه فایل‌ بازی‌های سنگین خواهد شد که حجم آن‌ها تا 2 گیگابایت است. دارندگان تلفن‌های همراه پیشرفته نیازی به این تغییرات ندارند اما کاربران موبایل‌های ارزانتر که ذخیره محدودی دارند، از این ویژگی بسیار بهره خواهند برد.


کد مطلب: 375633

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexn8xxjh8fpi.b9bj.html?375633

الف
  http://alef.ir