پاسخ اوکراین به لغو سفر نخست وزیر این کشور به اراضی اشغالی

6 دی 1395 ساعت 8:40


وزارت خارجه اوکراین در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر لغو سفر نخست وزیر اوکراین به اراضی اشغالی، اعلام کرد که جدال سیاسی داخلی در اسرائیل درباره قطعنامه شورای امنیت نباید روابط "دوستانه" اوکراین و اسرائیل را خدشه‌دار کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الدستور، وزارت خارجه اوکراین در این بیانیه آورده است:‌ حل و فصل درگیری فلسطین و اسرائیل باید به شکل مسالمت آمیز باشد و درگیری سیاسی داخلی در اسرائیل درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت نباید روابط "دوستانه" با اوکراین را خدشه‌دار کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اخیرا سفر نخست وزیر اوکراین به اراضی اشغالی را در پی رای مثبت اوکراین به قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی‌ها لغو کرد.

وزارت خارجه اوکراین در بیانیه‌ خود آورده است: ما به نفع همزیستی مسالمت آمیز و راهکار دو کشوری رای می‌دهیم و حل درگیری‌های فلسطین و اسرائیل باید از طریق مسالمت آمیز باشد و دو طرف مذاکرات مستقیم را آغاز کنند.

شورای امنیت جمعه شب با تصویب قطعنامه‌ای توقف شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را خواستار شد؛ قطعنامه‌ای که مخالفت شدید اسرائیل را به دنبال داشت و مسئولان این رژیم در واکنش به تصویب آن سفرای تمامی کشورهای عضو شورای امنیت را احضار کردند.


کد مطلب: 428210

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcezv8e7jh8wwi.b9bj.html?428210

الف
  http://alef.ir