امتناع آل‌خلیفه از تحویل پیکر شهید بحرینی

4 ارديبهشت 1391 ساعت 15:38


بستگان شهید "صلاح عباس آل موسی" اعلام کردند، رژیم آل خلیفه تحویل پیکر وی به خانواده‌اش را به پس از پایان مسابقات فرمول یک موکول کرد و همسر عبدالهادی الخواجه از وخامت شدید حال همسرش خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرآة البحرین، "علی القطّان" یکی از اعضای خانواده شهید "صلاح عباس آل موسی" تاکید کرد که دادستانی رژیم آل‌خلیفه از زمان شهادت صلاح به بهانه پایان نیافتن اقدامات پزشکی قانونی نه تنها پیکر این شهید را به خانواده‌اش تحویل نداده‌اند، بلکه آنان را از دیدن پیکر فرزندشان منع کرده‌اند.

"صلاح عباس حبیب آل موسی" از اعضای جنبش ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین، جمعه شب گذشته در جریان تظاهرات مسالمت‌آمیزی به ضرب گلوله نیروهای رژیم آل خلیفه به شهادت رسید که در اعتراض به برگزاری مسابقات فرمول ۱ در منامه برگزار شده بود.

القطان که با شبکه خبری العالم گفتگو می‌کرد، در ادامه گفت: مقامات مسئول رژیم روز گذشته به خانواده این شهید وعده دادند که امروز (دوشنبه) به آنها اجازه خواهند داد پیکر وی را ببینند، اما تاکنون این مجوز صادر نشده است.

القطان تاکید کرد که مقامات آل خلیفه قصد دارند تا پایان مسابقات فرمول۱ پیکر این شهید را به خانواده‌اش تحویل ندهند تا با برگزاری مراسم تشییع وی یک رسوایی دیگر به طومار رسوایی‌ها و جنایت‌های رژیم افزوده و ماهیت بیش از پیش مقابل تیم‌های شرکت‌کننده برملا نشود.

از سوی دیگر "خدیجه الموسوی"، همسر عبدالهادی الخواجه فعال برجسته بحرینی که در زندان رژیم آل خلیفه بسر می‌برد، وضعیت جسمانی همسرش را به علت ادامه اعتصاب آب و غذا بسیار بد توصیف کرد.

الموسوی در این‌باره توضیح داد که هر روز به همسر من تنها پنج دقیقه اجازه تماس تلفنی داده می‌شود و در آخرین‌بار که با او صحبت کردم، بسیار خسته و ضعیف به نظر می‌رسید.

خدیجه موسوی افزود: عبدالهادی خواهان ملاقات با وکیل خویش است، اما از وقتی به بیمارستان نظامی منتقل شده، مقامات بحرینی اجازه این دیدار را به او نمی‌دهند.

همسر عبدالهادی الخواجه در ادامه تاکید کرد که هم اکنون همسرش از خوردن مایعات و یا درمان با مایعات تقویتی خودداری می‌کند و می‌داند که مدت زمان زیادی زنده نمی‌ماند، به همین دلیل خواهان ملاقات با وکیل خویش است.

نیروهای امنیتی رژیم آل‌ خلیفه روز گذشته خبرنگار شبکه خبری چهار تلویزیون انگلیس را در حاشیه مسابقات فرمول۱ در بحرین بازداشت کردند.

سخنگوی شبکه خبری چهار تلویزیون انگلیس در این‌باره گفت که "جاناتان میلر"، خبرنگار این شبکه به همراه تیم خبری همراهش در حال تهیه گزارش در یکی از روستاهای بحرین بود که نیروهای امنیتی او را به همراه تیم خبری‌اش بازداشت کردند.

به گفته سخنگوی شبکه خبری چهار تلویزیون انگلیس نیروهای امنیتی رژیم بحرین به راننده تیم خبری انگلیسی حمله کردند و اکنون از سرنوشت او و تیم همراهش خبری در دست نیست.

این درحالی است که پلیس بحرین روز گذشته دو خبرنگار ژاپنی را هم بازداشت کرد که گفته می‌شود،‌ آنها نیز در حال تهیه گزارش و خبر از تظاهرات مردمی در روستایی در حومه منامه بوده‌اند.


کد مطلب: 152216

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcezw8zpjh8nwi.b9bj.html?152216

الف
  http://alef.ir