اکونومیست: دونالد ترامپ، فردی خطرناک و نالایق است

19 مرداد 1395 ساعت 17:59


هیلاری کلینتون امیدوار است با تأکید بر ناشایستگی‌های دونالد ترامپ، هرچه بیشتر، رأی‌دهندگان را از وی دور کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اکونومیست؛ دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با اقدامات و سیاست های اخیر خود باعث شده تا رقبایش فرصت بسیاری برای مقابله با وی بدست آورند. ترامپ نسبت به زنان و اقلیت های جامعه آمریکا بی احترامی کرده است، سابقه ای بسیار ضعیف در زمینه های اقتصادی داشته و از سیاست های خارجی هیچ اطلاعی ندارد. با این حال مشاوران کلینتون نگران هستند در صورتیکه بر تمام نقاط ضعف ترامپ تمرکز کنند، هیچ کدام از آن ها در ذهن رای دهندگان شکل نخواهد گرفت.

این مساله باعث شد تا کمپین کلینتون در نهایت بر شایسته نبودن ترامپ برای جایگاه ریاست جمهوری تمرکز کند. کلینتون در یکی از مصاحبه های اخیر خود اظهار کرد: "ترامپ نه تنها شایسته نیست، بلکه از نظر روحی نیز آمادگی حضور در دفتری که نیازمند اطلاعات، آرامش و مسئولیت پذیری بالاست را ندارد."

کلینتون و همراهانش در همین راستا به حملات بسیاری علیه ترامپ پرداخته اند و سعی کرده اند تا حد امکان بر لایق نبودن وی برای ریاست جمهوری تاکید کنند. بر اساس آمارگیری اخیر انجام شده در دانشگاه "مون ماوت" آمریکا، تنها ۲۷ درصد رای دهندگان از ترامپ حمایت می کنند. در همین حال کلینتون از حمایت ۶۱ درصدی برخوردار است.

ترامپ نیز در همین حال کوشیده تا در رفتار خود تغییراتی ایجاد کند. سخنرانی های اخیر وی در مقایسه با گذشته از سطح حرفه ای بسیار بالاتری برخوردار بودند. با این حال رفتار حرفه ای ترامپ همچنان نتوانسته نظر بسیاری از سیاستمداران را نسبت به او تغییر دهد. مدت کوتاهی پس از سخنرانی دیترویت، ۵۰ متخصص امور امنیت ملی از حزب جمهوری خواه نامه ای را منتشر کردند که در آن گفته شده بود ترامپ از شخصیت، ارزش و تجربه کافی برای ریاست جمهوری برخوردار نیست. امضا کنندگان این نامه در حالی که اظهار کرده اند به ترامپ رای نخواهند داد، اعلام کرده اند از کلینتون نیز حمایت نخواهند کرد.


کد مطلب: 379928

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf01dmcw6de1a.igiw.html?379928

الف
  http://alef.ir