عادل الجبیر همچنان ایران را متهم می کند

4 اسفند 1395 ساعت 12:47

وزیر خارجه عربستان بار دیگر مدعی شد که ایران در امور کشورهای منطقه مداخله می کند.


به گزارش ایسنا، به نقل از الوحده عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در یک گفت‌وگو با روزنامه زود دویچه سایتونگ آلمان مدعی شد که امیدواریم ایران سیاست های خصمانه خود علیه کشورهای منطقه را تغییر دهد تا بتوانیم روابط جدیدی با آن داشته باشیم.

وی در ادامه با متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه گفت: نزدیکی و ایجاد رابطه با ایران به خود ایرانی ها بستگی دارد.

الجبیر در ادامه مدعی شد که ایران باید سیاستش در منطقه را تغییر دهد تا بتوانیم با آن نزدیکی و روابط حقیقی داشته باشیم و ما تا به امروز فقط در گفتار شاهد تغییر سیاست ایران بودیم و در عمل شاهد آن نبودیم.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می شوند که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند که متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی دیگر کشورها فرافکنی است و ما از ابتدا گفته ایم که چرا در سوریه هستیم. اگر در عراق هستیم برای چه بوده و به درخواست چه کسانی بوده است. مواضع ایران مبهم نیست و آنچه که اتفاق افتاده درست بودن مسیر ایران و بی راهه رفتن دیگران بوده و همین موضوع آن ها را وادار می‌کند سخنان غیر منطقی و غیر سازنده در ارتباط با دیگران مطرح کنند.


کد مطلب: 448129

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf0cdj1w6djya.igiw.html?448129

الف
  http://alef.ir