بهمنی: احتمالاً در کاسپین تسهیلات بی‌بازگشت داده شده و یا پول از سیستم خارج کرده‌اند

12 خرداد 1396 ساعت 12:46


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این احتمال که مسئولان کاسپین، تسهیلات غیرقابل بازگشت داده‌اند، گفت: شاید مدیران کاسپین پول از سیستم بانکی خارج کرده‌اند، که دارایی‌ها و بدهی‌هایشان با هم نمی‌خواند.

محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه بحث ساماندهی مؤسسات اعتباری از پنج سال قبل آغاز شده است، گفت: من طی دوران مسئولیت خود در بانک مرکزی چیزی حدود 90 درصد این ساماندهی را به انجام رسانده بودم.

وی تعداد مؤسسات مالی و اعتباری ساماندهی شده در دوره مدیریت سابق بانک مرکزی را 1700 خواند و اظهار داشت: در ادامه روند این ساماندهی‌ها باید دقت شود که کسانی که می‌خواهند مجوز بگیرند حائز شرایط بوده و از توان مالی قوی برخوردار باشند و صلاحیتشان تأیید شود. 

بهمنی در ادامه با تأکید بر ضرورت تسریع در ادغام مؤسساتی که با مشکل مواجه می‌شوند، گفت: با ادغام مناسب می‌توان موسسات آسیب‌دیده را ساماندهی کرد و با تشکیل مؤسسات جدید قوی‌تر دارایی و سپرده مردم را برآورد کرد و به آنان بازگرداند تا اعتماد مردم از نظام بازنگردد.

نماینده مردم ساوجبلاغ  در ادامه عنوان داشت: بنیه مالی مؤسساتی که در کاسپین ادغام شدند قوی نبود از این رو امروز با مشکل مواجه شده است از آن گذشته تصور می‌کنم که مسئولین کاسپین یک مقداری پول را از سیستم بانکی خارج  کردند از این رو دارایی‌ها و بدهی‌هایشان با هم نمی‌خواند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: ممکن است در این مؤسسه تسهیلاتی را نیز داده باشند که قابل بازگشت نباشد.


کد مطلب: 478586

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfccdjvw6deta.igiw.html?478586

الف
  http://alef.ir