سردار غیب پرور: مراکز نظامی ناموس نیروهای مسلح هستند

12 شهريور 1396 ساعت 13:17


رئیس سازمان بسیج مستضعفین در واکنش به درخواست مقامات آمریکایی برای بازدیداز مراکز نظامی ایران در راستای اجرای برجام با تاکید بر این که مراکز نظامی ناموس نیروهای مسلح هستند،اظهار کرد: آنها خود بهتر از هر کسی می‌دانند که موضوع بازدید از مراکز نظامی منتفی است.

به گزارش ایسنا، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در حاشیه همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره‌ی درخواست مقامات امریکایی  برای  بازدید از مراکز نظامی ایران در راستای راستی آزمایی اجرای برجام اظهار کرد:  بازرسی از مراکز نظامی تابع قواعدی است  و جزء خطوط ممنوعی نظام محسوب می‌شود و همه مسئولان نیز این موضوع را مکررا اعلام کرده اند.

وی گفت: باورم این است که خود آنها نیز می‌دانند طرح این موضوع تعارفی بیش نیست  و منتفی است؛ چرا که مراکز نظامی ناموس نیروهای مسلح محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که استکبار به هیچ چیز کمتر از اضمحلال انقلاب اسلامی راضی نیست، خاطر نشان کرد: موضوعاتی نظیر بازدید از مراکز نظامی بهانه‌هایی  هستند که هر چند وقت یک بار از سوی استکبار جهانی مطرح می‌شود.

غیب پرور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره‌ی بخش وسیع در کمک رسانی به دولت جهت ایفای وظایف خود اظهار کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که بسیج آمادگی کامل دارد که به دولت‌های مختلف کمک کند. افراد متخصص و فرهیخته آشنا به مسائل کشور در اقیانوس بی کران بسیج حضور دارند و هر کس که  طلب کمک کند ما به او کمک خواهیم کرد.

وی درباره‌ی اولویت نخست دولت در حوزه مسائل اقتصادی نیز گفت: در فرآیند انتخابات، صحبت‌هایی در زمینه ی رفع بیکاری و ایجاد اشتغال و همچنین افزایش تولید مطرح شد که از مطالبات اصلی مردم هستند. ان‌شاءالله که دولت موفق شود به این مطالبات جامعه‌ی عمل بپوشاند.

غیب پرور در سخنرانی خود در همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج  با اشاره به رشادت‌های رئیس علی دلواری در مقابله با استعمار انگلیس اظهار کرد: زمانی که از خباثت‌های آمریکا صحبت می‌کنیم به اندازه‌ی کافی دلیل برای اثبات آن وجود دارد. از جمله بارزترین ادله‌ی آن نیز مسائل مربوط به 5 الی 6 دهه اخیر است اما باید بدانیم ددمنشی ، توطئه و  خباثت آنها نسبت به  آزادگان جهان به ویژه مسلمانان کمتر از انگلیسی‌ها نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از دوران پهلوی دوم تا به امروز هر آنچه که می‌توانستند نسبت به امت اسلامی از جنایت و توطئه انجام داده‌اند. و ترور، محاصره جنگ ونفوذ از جمله‌ برخی خباثت های آنها است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر این که آمریکا و برخی از کشورهای منطقه از حامیان اصلی داعش و گروههای تکفیری هستند افزود: آمریکا  با حمایت برخی از کشورهای منطقه با جنگ با اسلام قیام کرده است.

وی با اشاره به سابقه‌ی استعمار انگلیس در دنیا خاطر نشان کرد: انگلستان از قرن پانزدهم  دارای سابقه استعمار در نقاط مختلف دنیا است و امروز هیچ قاره‌ای وجود ندارد که از نفوذ استعماری انگلستان مصون مانده باشد. غارت، چپاول و ظلم و قداره کشی بر هر ملت مظلوم رویه انگلستان از قدیم تا به امروز بوده است.

غییب پرور با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر انگلستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: در ماههای اخیر نخست وزیر انگلیس به خلیج فارس آمد و با همان افراد زشت و خباثت‌های خود علیه ایران فریبکاری کرد، اما مردم دشمنی‌های انگلیس را همواره به خاطر دارند و قیام رئیس علی دلواری در دهه دوم زندگی‌اش یادآور دشمنی‌های انگلستان با کشورمان است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش روحانیون در نهضت‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: افتخار داریم که هر کجا نهضت و حرکتی وجود داشته حضور علمای دین  به شایستگی نمایان است.

غییب پرور با اشاره به طرح برخی از موضوعات درباره‌ی نقش آیت‌الله کاشانی در ملی شدن صنعت نفت گفت: در ماه‌های اخیر مباحثی درباره‌ی نهضت آیت‌الله هاشمی مطرح شد در  این باره آیا باید بپذیریم که مسائل مطرح شده با نگاهی تحلیلی ، علمی و تاریخی  بوده یا نیت دیگر وجود داشته است.

وی تصریح کرد: باید در مراکز پژوهشی، محققان تحقیقاتی انجام دهند تا نقش روحانیون در نهضت‌های مختلف نمایان شود.

غییب پرور در ادامه صحبت‌های خود به بیان ویژگی‌های رسالت خبرنگاری پرداخت و اظهار کرد: ‌بخشی از ماندگاری مردم در صحنه‌ی انقلاب مربوط به فعالیت اصحاب رسانه است. و در جاهایی  که اصحاب رسانه از  ایفای نقش خود هراسی نداشته باشند وانقلابی حرکت کنند ، مردم مسیر حق را به درستی ادامه خواهند داد.


کد مطلب: 507989

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfcedt1w6dx1a.igiw.html?507989

الف
  http://alef.ir