موضع جدید اتحادیه عرب در قبال سوریه

8 خرداد 1396 ساعت 17:16


اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای حمایت خود را از ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه اعلام کرد.

به گزارش مهر، اتحادیه عرب ضمن اعلام حمایت از مناطق کاهش تنش در سوریه، بر ضرورت حفظ وحدت سوریه نیز تاکید کرده است.

به گزارش المنار، اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای حمایت خود را از ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه اعلام کرد.

این اتحادیه در ادامه بیانیه خود ضمن اعلام حمایت از مناطق کاهش تنش در سوریه، بر ضرورت حفظ وحدت سوریه نیز تاکید کرده است.

وزارت دفاع روسیه، ۴ منطقه مشمول طرح مناطق کاهش تنش  را شامل؛ شمال سوریه یعنی در  حومه ادلب و مناطق همجوار آن، مناطق شمال شرقی حومه لاذقیه، حومه غربی حلب و حومه شمالی حماه. این منطقه بزرگترین منطقه در میان سه منطقه دیگر است. در این منطقه بیش از یک میلیون نفر زندگی می کنند و گروههای مسلح که شامل ۱۴.۵ هزار فرد می شوند بر آن سیطره دارند.

 دومین منطقه در  مرکز سوریه شامل حومه شمالی حمص و به طور مشخص دو شهر رستن و تلبیسه و مناطق اطراف آن که تحت اشغال گروه‌های مسلح که حدود سه هزار نفر می شود و در این منطقه ۱۸۰ هزار نفر زندگی می کنند.

سومین منطقه  نیز در مرکز سوریه واقع شده و غوطه شرقی دمشق با داشتن جمعیتی بالغ بر حدود ۶۹۰ هزار نفر غیر نظامی را شامل می‌شود. منطقه قابون به دلیل سیطره جبهه النصره بر آن شامل توافق نمی‌باشد.

چهارمین منطقه در جنوب سوریه شامل؛ مناطق دارای مرزهای مشترک با اردن در حومه های درعا و قنیطره که اغلب تحت تصرف گروه های مسلح موسوم به «الجبهه الجنوبیه» با ۱۵ عنصر مسلح است. این منطقه جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار غیر نظامی را دربرمی‌گیرد. بر این اساس مجموع تعداد عناصر مسلح در مناطق مشمول توافق ۴۲ هزار نفر است.
 


کد مطلب: 477136

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfmedjvw6deya.igiw.html?477136

الف
  http://alef.ir