آیت‌الله مصباح‌یزدی: هرچقدر امکانات رفاهی بیشتر شود زمینه برای گناه جامعه بیشتر می‌شود

14 دی 1395 ساعت 23:38


رییس مؤسسه امام خمینی (ره) گفت: در آمریکا با ارائه خدمات رفاهی بسیار زیاد توانستند مردم را به امور تفریحی و دنیوی سرگرم کنند و آن‌ها را از امور معنوی غافل کنند.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی امشب در دیدار شهردار قم که در مؤسسه آموزشی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: مسئولان شهرداری باید با توسل به حضرت معصومه (س) در راستای خدمات خالصانه به شهر مقدس قم اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به جایگاه و ارزش شهر قم افزود: خدمت در شهر مقدس قم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، از میان شهرهای مشهد و قم و شیراز که به عنوان شهر‌های مذهبی از آن‌ها یاد می‌شود، شهر قم با توجه به اینکه مرجعیت در آن ساکن بوده و مرکز نشر علم و فرهنگ در همه جهان است از ویژگی‌های خاصی برخوردار است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: خدمت به مردم قم نیز به مراتب جایگاه بهتری دارد و مسؤولان در این شهر با ارائه خدمت خالصانه راحت‌تر می‌توانند با اهل بیت (ع) ارتباط معنوی ایجاد کنند.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به لزوم نشر معارف دینی در جامعه اسلامی تصریح کرد: در آمریکا با ارائه خدمات رفاهی بسیار زیاد توانستند مردم را به امور تفریحی و دنیوی سرگرم کنند و آن‌ها را از امور معنوی غافل کنند بنابراین در جامعه اسلامی باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که مردم نسبت به معنویت ترغیب شوند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اهمیت دادن به مسائل اخلاقی در جامعه همواره باید مورد توجه مسئولان شهرداری باشد، افزود: در مجتمع‌های تفریحی امکان فساد‌های اخلاقی بیشتر است، مسئولان شهرداری هنگام تأسیس یک مجتمع تفریحی در نظر داشته باشند که اموری همچون پخش صوت قرآن یا قرار دادن عده‌ای برای روشنگری و بصیرت افزایی مردم امری ضروری است.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به مشکلات شهرک پردیسان و لزوم رفع آن‌ها گفت: پردیسان از دیدگاه شهرسازی استانداردهای لازم را ندارد، شهرداری‌ها به هنگام اجرای یک طرح نوسازی باید آینده را هم در نظر بگیرند و به گونه‌ای عمل نکنند که در آینده مشکلی ایجاد شود و سبب آزار برخی از آحاد جامعه شود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به جامعه بیان کرد: فعالیت‌های مسئولان نباید با نگاه مادی نگریسته شود، هنگامی که خدمت مسؤولان خالصانه ارائه شود در بالاترین جایگاه معنوی قرار خواهد گرفت که هیچ‌گاه قابل مقایسه با امور مادی نیست.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه در کنار اجرای پروژه‌های عظیم و رفاهی باید اقداماتی انجام شود که احتمالات فساد اخلاقی کم شود، خاطر نشان کرد: هرچه امکانات رفاهی بیشتر شده و شهرسازی پیشرفت کند زمینه برای گناه بیشتر آحاد مختلف جامعه به تبع بیشتر می‌شود.


کد مطلب: 431433

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfmydjmw6dmja.igiw.html?431433

الف
  http://alef.ir