روحانی: برخی قواعد رقابت انتخاباتی را بلد نیستند

10 ارديبهشت 1396 ساعت 18:14


رئیس جمهوری گفت: یک عده وقتی دولت انتخاب می شود تازه دعوایشان آغاز می شود که نشان می دهد قواعد رقابت انتخاباتی را بلد نیستند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از مرحله نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، این رویه را اشتباه خواند و افزود: در رقابت های انتخاباتی برخی خود را در معرض رای قرار داده و مردم از بین آنان انتخاب می کنند، پس انتظار آن است که پس از انتخابات همه اقشار و گروهها به فرد برگزیده مردم برای پیشبرد امور کمک کنند.

رئیس جمهوری اظهار کرد: یک کاری را (برجام) همه با هم با هدایت های مقام معظم رهبری به سرانجام رساندیم و حال همه باید از این فضا استفاده کنند ولی تازه عده ای دعوایشان آغاز شده و حال آنکه برجام یک پروژه ملی بوده است.

روحانی، پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نماد برادری، همکاری، تعاون و وحدت دانست و ادامه داد: هر جا که تعامل، روابط سالم و مخلصانه و وحدت داشته ایم، پیروز و موفق بوده ایم و هر جا دچار تفرقه و از هم دور شده ایم با سختی و مشکلات بزرگی روبه رو شده ایم.

وی یادآور شد: اکنون همه با هم باید در کنار هم و با وحدت برای عمران و آبادانی کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و باید به وحدت و اینکه موفقیت های بزرگ از جانب خداوند است، اعتقاد داشته باشیم.

رئیس جمهوری ادامه داد: فیض خداوند همیشه نازل می شود و ما باید خود را لایق دریافت برکات و فیوض الهی کنیم.

روحانی اضافه کرد: مدیریت جهادی به معنای استفاده از توان، تلاش و ظرفیت همدیگر است و اگر مدیریتی بخواهد همه را شقه شقه کرده و کنار بزند، ناموفق خواهد بود.

وی افزود: یکی از آرزوهای رهبر معظم انقلاب وارد نکردن گازوئیل و بنزین از خارج بوده که در دولت یازدهم افتخار داریم بخشی از منویات معظم له را جامه عمل بپوشانیم .

رئیس جمهوری اظهار داشت: زمانی که تورم 45درصد را به 20درصد و سپس 15 درصد رساندیم، مقام معظم رهبری فرمودند کار بزرگی در زمینه تورم انجام شده اما آنچه من می خواهم تورم یک رقمی است.

روحانی بیان کرد: به رهبر معظم انقلاب قول دادم تا قبل از پایان دولت تورم را یک رقمی کنیم که توانستیم در سال گذشته و پیش از موعد مقرر به این توفیق دست یابیم.

وی اظهار کرد: اکنون صادر کننده گازوئیل بوده و به زودی صادر کننده بنزین خواهیم شد.

وی با اشاره به روز پاسدار و روز ملی خلیج فارس گفت: روز خلیج فارس برای ما اهمیت دارد و ما ایستادگی مرزنشینان در برابر قدرت های استعمارگر و روز پاسدار را گرامی می داریم.

رئیس جمهوری ادامه داد: نقشی که سپاه در تثبیت انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس و حفاظت از کشور داشته و دارد و کمکی که امروز سپاه در خارج از مرزها به مردم کشورهای همسایه می کند بسیار مهم است.

روحانی گفت: نقش آفرینی سپاه و انقلاب اسلامی ایران در پشتیبانی از مردم مظلوم کشورهای اسلامی همچون عراق، سوریه و لبنان، بسیار مهم است و اگر ایران نبود اکنون تروریست ها به عنوان دولت های منطقه مشکلات و دردسرهای بسیار بزرگ تری را برای جهان اسلام و دنیا ایجاد می کردند.

مرحله نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به ظرفیت 360 هزار بشکه، یکشنبه با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو٤ ، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو ٤ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (ال‎پی‎جی) یورو ٤ تولید می شود.

با بهره برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و ٥ ، تولید بنزین در کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر در روز خواهد رسید که افزون بر قطع واردات بنزین، امکان صادرات این فرآورده و افزایش کیفیت سوخت مصرفی داخل نیز فراهم شده و ایران به جرگه صادر کنندگان بنزین می پیوندد.

این پالایشگاه معادل 66 درصد مجموع تولید دیگر پالایشگاه های کشور، بنزین تولید می کند.تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاریخ های مختلفی برای بهره برداری از مرحله اول این طرح پالایشگاهی اعلام شده بود که به دلایل مختلفی از جمله تحریم های ظالمانه خارجی بی نتیجه مانده بود.

عملیات احداث پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با هدف قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی و کاهش فروش خام نفت از بهمن 1385 آغاز شد.

در دولت یازدهم با اجرایی شدن برجام و روند برداشته شدن تحریم ها، ساخت و توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز شتاب و سرعت بیشتری گرفت به طوری که امروز با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

خوراک (میعانات گازی) مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از 388کیلومتر از پالایشگاههای گازی عسلویه تأمین می شود.

این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه جهان به لحاظ وسعت بوده و مساحت 700 هکتاری پیش بینی شده برای آن، قابلیت توسعه این طرح در آینده را فراهم کرده است.


کد مطلب: 467254

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcftedjjw6dv0a.igiw.html?467254

الف
  http://alef.ir