آلمان؛ آمریکا در عدم گسترش روابط تجاری با ایران مقصر است

10 شهريور 1395 ساعت 22:03


یک روزنامه آمریکایی دلیل عدم تحقق انتظار آلمانی ها در پیشرفت مبادلات تجاری با ایران را ادامه ممنوعیت های واشنگتن در انجام امور تجاری و اقتصادی با تهران اعلام کرد.

به گزارش مهر به نقل از وال استریت ژورنال، تُجار آلمانی، آمریکا را در عدم ارتقاء میزان مبادلات تجاری با ایران مقصر می دانند.

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، شرکت های تجاری آلمان که به دنبال گشایش اقتصادی در افزایش مبادلات تجاری خود با ایران پس از توافق جامع هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۴ میان کشورهای ۱+۵ و ایران موسوم به «برجام» بودند؛ اکنون رفتارهای آمریکا را مانعی در برابر امیدواری های خود اعلام می کنند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این مطلب می نویسد: تجار آلمانی بر این باورند که شکوفایی پسا تحریمی تجارت با ایران محقق نشده است و دلیل آن نیز ادامه ممنوعیت های آمریکا در انجام امور تجاری و اقتصادی با ایران است.

وال استریت ژورنال می افزاید: پس از ورود شرکت های آلمانی به ایران به دنبال توافق هسته ای، سایر هیأت های اروپایی نیز با در نظر داشتن انتظارات آلمانی ها در گسترش روابط اقتصادی با ایران عازم ایران شدند. این در حالیست که بسیاری از نهادهای مالی غرب نیز در ورود به بازارهای ایران مردد هستند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال تصریح می کند: دلیل تردیدهای موجود در تجارت با ایران و توسعه آن ترس از مواجهه با جریمه های سنگین آمریکا است.


کد مطلب: 387352

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcftedm0w6dcma.igiw.html?387352

الف
  http://alef.ir