راز حجاب ملانیا در واتیکان و بی‌حجابی‌ در عربستان + تصاویر

4 خرداد 1396 ساعت 9:07


چرا همسر ترامپ در اروپا حجاب را رعایت کرده، اما در عربستان که کشوری اسلامی و رعایت حجاب در آن الزامی است، بدون حجاب بوده است؟

به گزارش ایلنا، انتشار تصاویر «ملانیا ترامپ» همسر رئیس‌جمهوری آمریکا، در دیدار با پاپ فرانسیس دوم در واتیکان که در آن سر خود را پوشانده است، این پرسش را به وجود آورده که چرا او در اروپا حجاب را رعایت کرد، اما در عربستان که کشوری اسلامی و رعایت حجاب در آن الزامی است، حجاب نداشت؟
 

راز حجاب ملانیا در واتیکان و بی‌حجابی‌ در عربستان +تصاویر

 
پایگاه انگلیسی «ویک» با انتشار گزارشی دلایل رعایت حجاب توسط ملانیا ترامپ در واتیکان و بی‌حجابی او را در عربستان بررسی کرد.
این پایگاه نوشت: «در حالی که رعایت حجاب در عربستان الزامی است، ملانیا ترامپ، میشل اوباما و شمار از سیاستمداران زن غربی در هنگام سفر به این کشور، این اصل را نادیده گرفته‌اند.»

alalam_636312548056600886_25f_4x3

«ویک» افزود: «ملانیا ترامپ در حالی هنگام دیدار با پاپ موهای خود را پوشانده بود که کلیسای کاتولیک نه حجاب را الزامی می‌داند و نه به رعایت آن تشویق می‌کند. حتی ایوانکا ترامپ که یهودی شده است نیز موهای خود را با توری مشکی پوشانده بود.»

alalam_636312548689987541_25f_4x3

پایگاه ویک دلیل این امر را آن دانست که ملانیا اصالتی اسلوونیایی دارد و به شکل کلی، برای کلیسا و واتیکان احترام قائل است، به ویژه اینکه در مناطق کاتولیک سنتی زندگی می‌کرده است.

ملانیا ترامپ معتقد است که حتی هنگام ورود به کلیساهای کوچک در روستاها نیز باید موهای خود را بپوشاند، پس طبیعی است که این کار را هنگام دیدار با پاپ انجام دهد.

در سوی دیگر، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در جهان عرب اقدام ملانیا ترامپ را که بدون پوشاندن موهایش در عربستان حضور یافته بود، توهین به عربستان و فرهنگ آن به شمار آورده‌اند.


کد مطلب: 475651

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfttdjyw6deva.igiw.html?475651

الف
  http://alef.ir