مقام ارشد دولت اوباما: تصویب تمدید تحریم‌ها علیه ایران نقض برجام نیست

11 آذر 1395 ساعت 22:41


در آستانه به رای گذاشته شدن تمدید تحریم‌ها علیه ایران در سنا، یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد که تصویب تمدید این تحریم‌ها علیه ایران نقض توافق هسته‌ای به شمار نمی‌آید.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، مجلس سنا قصد دارد که روز پنجشنبه طرح تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران را به رای بگذارد.

در حالی که مقامات ایران قاطعانه اعلام کرده‌اند که تصویب این طرح نقض توافق هسته‌ای است یکی از مقامات ارشد دولت اوباما اعلام کرده که تصویب تمدید این تحریم‌ها نقض شرایط توافق هسته‌ای به شمار نمی‌آید.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت که دولت اوباما همچنان تجدید این تحریم‌ها را غیر ضروری می‌داند.

از سوی دیگر رابرت منندز سناتور جمهوری خواه تصویب تمدید طرح تحریم های ایران را در سنای آمریکا خواستار شد.

منندز گفت: اگر ایران در توافق هسته ای تقلب کند ما باید بتوانیم تحریم ها را مجددا علیه این کشور اعمال کنیم.

این در حالی است که "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه که به کنگره رفته بود به سناتورهای دموکرات درباره تجدید تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد و از آنها درخواست کرد تا مانع از آن شوند که دولت آتی آمریکا توافق هسته‌ای با ایران را تضعیف کند.

این دیدار پس از آن صورت گرفت که ماه گذشته نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا به تجدید 10ساله تحریم‌ها علیه ایران در بخش‌های انرژی، تجارت، دفاعی و بخش بانکی که تا پایان سال جاری میلادی به پایان می‌رسد، رأی دادند.

مقامات دولتی آمریکا این موضوع را شفاف ساخته‌اند که فکر می‌کنند که اجرایی شدن این رأی ایران را ناراحت خواهد کرد.

مقامات ارشد ایران گفته‌اند که تمدید این تحریم‌ها قطعاً نقض توافق هسته‌ای به شمار می‌آید و ایران به این موضوع واکنش نشان خواهد داد.


کد مطلب: 419617

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfy1djew6dyva.igiw.html?419617

الف
  http://alef.ir