۱۹ باغ وحش و باغ پرندگان در کشور فاقد مجوز هستند

15 شهريور 1395 ساعت 15:44


مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه از ۶۹ باغ وحش و باغ پرندگان در کشور، ۱۹ مرکز فاقد مجوز هستند، گفت: باغ های وحش، پرندگان و مراکز نگهداری که هنوز موفق به اخذ مجوز نشده اند تا پایان سال فرصت دارند تا ضمن رعایت دستورالعمل مربوطه و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، نسبت به اخذ مجوز از سازمان اقدام نمایند.

به گزارش ایسنا، علی تیموری اظهار کرد: تا کنون مجوز فعالیت هفت مرکز به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات محیط زیستی ابطال شده است.

تیموری با بیان اینکه ۹ مرکز نیز اسناد و مدارک لازم جهت اخذ موافقت اصولی به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده‌اند و در شرف دریافت مجوز بهره برداری هستند، خاطرنشان کرد: هنوز هیچ گونه‌ای به این مراکز وارد نشده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه اخذ مجوز از سازمان به معنای اتمام نظارت و بازرسی نیست، تصریح کرد: مکاتبات لازم با مراکز دارای مجوز به منظور بهسازی و بروز رسانی جایگاه ها بر اساس ضوابط و استانداردهای محیط زیستی و همچنین آماده سازی زیرساخت های لازم جهت پایش آنلاین، صورت پذیرفته است.


کد مطلب: 388983

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg779wwak97y4.rpra.html?388983

الف
  http://alef.ir