تیلرسون: ترامپ از طرف خودش سخن می‌گوید

6 شهريور 1396 ساعت 10:58


پس از آنکه سازمان ملل خشونت‌های نژادپرستانه در آمریکا را مورد انتقاد قرار داد، وزیر امور خارجه این کشور از ارزش‌های آمریکایی دفاع کرد اما علنا از صحبت کردن درباره مواضع ریاست جمهوری امتناع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزار فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اوایل ماه جاری میلادی و زمانیکه دو طرف درگیر در شارلوتزویل، ویرجینیا را به خاطر اقداماتشان مورد انتقاد قرار داد، باعث خشم گسترده در رسانه‌ها و در داخل کشور شد.

واکنش ترامپ به این رخدادها باعث شادی ملی گرایان سفیدپوست و خشم منتقدان در سراسر جهان و در داخل آمریکا شد به طوریکه جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، ترامپ تمایل دارد تا ملت را دچار تفرقه کند.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالاتی درباره اظهارات ترامپ به فاکس نیوز گفت: ما نماینده مردم آمریکا هستیم و بنابراین، به دنبال آزادی و رفتار برابر با آنها هستیم و این پیام هرگز تغییر نمی‌کند.

وی ادامه داد: بر این باورم که هیچ شک و تردیدی درباره ارزش‌های مردم آمریکا، تعهدات و قول‌های دولت یا آژانس‌های دولت در پیشبرد چنین تعهدات و ارزش‌هایی و دفاع از آنها وجود ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه به سوالی از سوی مصاحبه کننده فاکس نیوز که به وی فرصتی مجدد برای دفاع از ترامپ را داد، گفت: رئیس جمهوری از طرف خودش حرف می‌زند.

تیلرسون در پاسخ به اینکه آیا خودش را از ترامپ جدا می‌داند یا خیر، گفت: من در حرف‌هایم درباره ارزش‌های آمریکایی صحبت کرده‌ام.


کد مطلب: 506116

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgq39n3ak9zq4.rpra.html?506116

الف
  http://alef.ir