واکنش متفاوت وزیر احمدی‌‌نژاد به عدم حضور وی در انتخابات: قرار نیست نظام همیشه هزینه بدهد

23 مهر 1395 ساعت 15:22


 وزیر دولت سابق با اشاره به عدم حضور احمدی‌نژاد در انتخابات گفت: گاهی برای حفظ نظام ممکن است افراد هزینه بدهند.

 
عبدالرضا مصری، عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی درباره اینکه برخی اعتقاد دارند که اصولگرایان با عدم ورود احمدی نژاد به انتخابات احساس آرامش می کنند، به خبرآنلاین گفت: اصولگرایان احمدی نژاد را خارج از دایره اصولگرایی نمی دانند یعنی اگر بگویم کشور دو طیف اصلاح طلب و اصولگرایی است قطعا اصولگرایان احمدی نژاد را در طیف اصلاح طلبان نمی دانند.

وی اظهار داشت: اصولگرایی یک حزب نیست بلکه اصولگرایی یک تفکر و جریان فکری است و اگر کسی اصلاح طلب نبود و جز آن طیف نبود در این طرف است و می تواند اصولگرا باشد. ممکن است برای جریان اصلاح طلب نیز چنین چیزی حاکم باشد.

مصری بیان کرد: چه در طیف اصولگرا و چه در طیف اصلاح طلب یک منحنی رفتاری داریم یعنی همه افکار، رفتار و عقاید در هر دو یکی نیست مثلا در طیف اصلاح طلب مواضع و گفتمان گروهها با هم فرق دارد و در طیف اصولگرایی نیز این چنین است یعنی مواضع و گفتمان گروهها با هم متفاوت است، در هر دو جریان افراد یا احزابی هستند که ممکن است بسیار تند و تیز باشند و بعضی ها نیز میانه هستند و برخی نیز آرام تر هستند.

وی ادامه داد:در طیف اصلاح طلب ممکن است کسانی که میانه و آرام هستند افراد تند را قبول نداشته باشند ولی در عین حال اصلاح‌طلبی را قبول دارند و در طیف اصولگرا نیز این چنین است یعنی احمدی نژاد از نظر فکری جز اصولگرایان است چراکه رفتارهای وی در 60 سال سنش نیز این را نشان می دهد.
مصری با طرح این سوال که اصولگرایان از نبودن احمدی نژاد خوشحال هستند یا ناراحت هستند گفت:ممکن است عده ای از نبودن احمدی نژاد خوشحال نباشند و عده ای نیز حتی ناراحت هستند و عده ای هم بی تفاوت هستند و عده ای شاید می گویند بهتر که احمدی نژاد نیامده است و از همه مهمتر این است که ما باید به این امر باور داشته باشیم که برای حفظ نظام ممکن است هر فردی هزینه بدهد و فکر نکنیم که همیشه قرار است نظام بخاطر افراد هزینه دهد.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود نیامدن احمدی نژاد احتمال کاندیداتوری چه افرادی در جریان اصولگرایی قوت گزفته است گفت: ما هم شنیده ایم که آقای جلیلی ،ضرغامی ،ظریف و جهانگیری هم مطرح هستند .


کد مطلب: 402049

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgtx9tyak9zz4.rpra.html?402049

الف
  http://alef.ir