جستجو برای یافتن زندانیان فراری در برزیل

14 دی 1395 ساعت 8:30


پلیس در شمال برزیل مشغول جستجو برای یافتن ده‌ها زندانی است که در جریان شورشی در یک مجتمع پرازدحام نگهداری زندانیان از آنجا فرار کرده اند. در این شورش ۵۶ تن کشته شدند.

به گزارش ایسنا، ناحیه اطراف این زندان در شهر مانائوس واقع در ایالت آمازوناس برزیل توسط نیروهای امنیتی زیر نظر قرار گرفته شده و مقام‌ها می گویند که ۴۰ تن از ۸۷ زندانی فراری دستگیر شده‌اند.

در همین حال خانواده‌های زندانیان در مقابل سردخانه محلی جمع شده‌اند تا اجساد قربانیان را که بعضی از آنها سر بریده شده‌اند، شناسایی کنند.

خشونت‌ها در این زندان یک‌شنبه شروع شد و ۱۷ ساعت بعد در روز دوشنبه پایان یافت. این مرگبارترین شورش در زندانی در برزیل از سال ۱۹۹۲ است. مقام‌ها می‌گویند که نبرد میان گروه‌های تبهکار رقیب بر سر کنترل زندان ها و مسیرها قاچاق مواد مخدر به شورش در ندامتگاه آنیسیون جوبیم دامن زد.

سرجیو فونتس، وزیر امنیت ایالتی آمازوناس به خبرنگاران گفت: این فصل دیگری از جنگ خاموش و بی‌رحمانه قاچاق مواد مخدر است.

او افزود که این درگیری‌ها ظاهرا میان اعضای گروه محلی اما قدرتمند موسوم به "خانواده شمال" و رقیب آن "فرماندهی پایتخت اول" بزرگ‌ترین گروه تبهکار مستقر در سائوپائولو در جنوب شرقی کشور روی داده است.

با شروع شورش، اجساد بی‌سر شش تن از روی حصار زندان بیرون انداخته شد. زندانیان سلاح‌های خود را دوشنبه تسلیم و ۱۲ محافظ زندان را آزاد کردند.

مقام‌ها حفره‌ای در دیوار زندان پیدا کرده‌اند که گفته می شود سلاح ها از طریق آن به دست زندانیان رسید. چند سلاح و تونل در زندان پیدا شده است.

بر اساس گزارش بی.بی.سی، پلیس تصاویری از اجساد سوخته و خونین که در یک حیاط زندان روی هم انبار شده بود را نشان داده است. چند تونل هم پس از شورش در زندان کشف شده است.

برزیل با ۶۰۰ هزار زندانی چهارمین جمعیت بزرگ زندانیان در جهان را دارد. ازدیاد جمعیت از مشکلات اصلی زندان‌ها است و شورش‌های زیادی در آنها اتفاق می‌افتد.


کد مطلب: 431074

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcguq9ttak9wz4.rpra.html?431074

الف
  http://alef.ir