خواستگار قلابی با 13 فقره سرقت در تبریز دستگیر شد

4 شهريور 1396 ساعت 13:41


رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از دستگیری فردی که به صورت صوری از دختران خواستگاری و از آنان طلاجات سرقت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ صابر عباس‌زاده افزود: در پی وقوع سرقت طلاجات بانوان تحت عنوان خواستگاری توسط فردی، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های انجام گرفته و اقدامات فنی و تخصصی هویت متهم شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت‌های لازم در یک عملیات غافلگیرانه در محل سکونتش دستگیر شد.  

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب جرم بوده ولی با مشاهده ادله و مستندات موجود پلیس لب به اعتراف گشوده و به 13 فقره سرقت طلاجات و وجوه نقد اعتراف کرد.

 عباس زاده با بیان اینکه سارق به عنوان خواستگار از دختران و بانوان مطلقه سرقت می‌کرد، افزود: متهم دستگیر شده خود را به عنوان فرد مجرد جلوه داده و به قصد خواستگاری و ازدواج با دختران و زنان مطلقه قرار خواستگاری و در نهایت قرار خرید می گذاشت و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت طلاجات می کرد.  

رئیس پلیس آگاهی  استان در پایان با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد، گفت: در این راستا سه نفر زرگر نیز که به عنوان مالخر با این متهم همکاری داشتند شناسایی و دستگیر شدند.


کد مطلب: 505531

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwn9nqak9zn4.rpra.html?505531

الف
  http://alef.ir