دیوار مکزیک در چه مدتی تکمیل می‌شود؟

14 بهمن 1395 ساعت 19:27


وزیر امنیت داخلی آمریکا ابراز امیدواری کرد ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک ظرف دو سال به پایان برسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی؛ جان کلی وزیر امنیت داخلی آمریکا گفت: ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک ظرف دو سال به پایان می رسد.

جان کلی شامگاه چهارشنبه به شبکۀ خبری فاکس نیوز گفت: این دیوار ابتدا در نقاطی که لازم است ساخته می‌شود و سپس تکمیل خواهد شد.

کلی ادامه داد: واقعاً امیدوارم که ساخت آن ظرف دو سال آتی انجام شود.

وی که به موجب فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، وظیفۀ نظارت بر پروژۀ ساخت این دیوار را بر عهده داد، خاطر نشان کرد: ما در حال بررسی جنبۀ مالی (این پروژه) هستیم. من معتقدم بودجۀ (ساخت دیوار) نسبتاً سریع تأمین خواهد شد.

این مقام آمریکایی افزود ساخت این دیوار ظرف چند ماه آینده شروع خواهد شد.

کلی تصریح کرد مسئولان دولت ترامپ به موجب قوانین کنونی، مجاز به شروع این پروژه هستند.

رئیس‌جمهور آمریکا در جریان رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، قاچاقچیان مواد مخدر و تبهکاران به این کشور، در مرز حدوداً سه هزار و 200 کیلومتری با مکزیک دیواری ساخته شود.

گفته می‌شود حدود هزار و 50 کیلومتر از مرز دو کشور دارای حصارهایی است که از عبور افراد و وسایل نقلیه به آن سوی مرز جلوگیری می‌کند.

ترامپ پیشتر گفته بود ساخت این دیوار بین چهار میلیارد دلار تا 10 میلیارد دلار هزینه در بر دارد ولی موسسۀ فناوری ماساچوست (ام‌آی‌تی) در یکی ار نشریات خود نوشت هزینۀ ساخت دیواری از فولاد و بتن به طول حدود 1600 کیلومتر، بین 27 میلیارد دلار تا 40 میلیارد دلار خواهد شد.

 

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین وعده داده بود هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. دولت مکزیک پرداخت هزینه‌های مربوط به این دیوار را قاطعانه رد کرده است.


کد مطلب: 441730

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwq9tzak9tu4.rpra.html?441730

الف
  http://alef.ir