کاهش قابل توجه میزان باروری در آمریکا / ارتباط سبک زندگی آمریکایی با افزایش ناباروری

4 مرداد 1396 ساعت 16:24


نرخ باروری در بین مردان آمریکایی با ۷۰ درصد کاهش مواجه شده است؛ مطالعات اخیر نشان داده که کاهش باروری با افزایش میزان مرگ و میر مرتبط است، به این معنی که کاهش مداوم باروری برای سلامت مردان خطر جدی محسوب می‌شود.

به گزارش تسنیم، اگر قرن بیستم قرن انفجار جمعیت بود، قرن بیست ویکم قرن کاهش شدید جمعیت است. هم اکنون، نیمی از جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می‌کنند که نرخ زاد و ولد زیر آستانه جایگزینی (نسبت مرگ و میر و زاد و ولد) است.

بر اساس پیش‌بینی اداره آمار، متوسط افزایش نیروی کار جهان در بین سال‌های 2010 و 2030 فقط نیمی از افزایشی خواهد بود که در دو دهه گذشته تجربه کرده‌ایم و همه این‌ها از اقتصاد ضعیف و فرهنگ نادرست نشأت می‌گیرد.

آمارها نشان می‌دهد که جمعیت آمریکا بیش از میزان انتظار در حال کاهش است. به علاوه، نمی‌توان آن را به عنوان یک رقابت جمعیتی در نظر گرفت؛ استانداردهای زندگی در آمریکا با بالا رفتن سن صدمه خواهد دید، حتی اگر آمریکا نیروی کار جوان‌تری را جذب کند. برای دهه‌ها، مردم به پویایی و رشد اقتصادی بی توجه بودند و رشد جمعیت را مشکل می‌دانستند؛ اما الان وضع عوض شده و نیروی کار جوان به زودی به طلای نایاب تبدیل خواهد شد.

نقش 50 درصدی مردان در ایجاد ناباروری

ناباروری در بین 5 تا 20 درصد زوجین در دنیا اتفاق می‌افتد و مقدار و میزان آن به طور پیوسته در کشورهای صنعتی رو به افزایش است که علت آن اختلال در سلامتی باروری مردان است؛ تأثیر مرد در ایجاد ناباروری بسیار قابل توجه و در حدود 50 درصد است و این در مورد جامعه آمریکا صدق می‌کند. 

کاهش 70 درصدی باروری با زندگی ناسالم غربی

در شرایطی که مردان در حالت عادی 50 درصد در کاهش باروری نقش دارند، مردان آمریکایی با رویه غلطی که برای زندگی خود انتخاب کرد‌ه‌اند، این رقم را به 70 درصد افزایش داده‌اند. 

چاقی، دخانیات و روابط ناسالم مهم‌ترین علل ناباروری مردان در‌ آمریکا

محققان مؤسسه ملی بهداشت محیط کارولینای شمالی باور دارند، چاقی عامل بسیاری از بیماری‌ها در جامعه امروز است؛ چاقی باعث کم‌کاری دو غده هیپوتالاموس و هیپوفیز که در مغز وجود دارند و اتفاقا نقش مهمی در نطفه‌سازی دارند، می‌شود؛ این در حالیست که چاقی جز شایع‌ترین معضلات در زندگی‌های امروزی است. 

شواهد و مطالعات فراوان نشان داده که مواد موجود در سیگار نیز ممکن است باعث آسیب بیضه‌ها و حتی باعث مرگ آنها شود.

دیابت، عامل مهم دیگری در ایجاد ناباروری مردان

شواهد موجود نشان داده است، ابتلا به دیابت باعث تخریب 60 درصدی DNA مردان می‌شود که این موضوع منجر به ناباروری آنها خواهد‌ شد؛ بر اساس تحقیقات پژوهشگران، با افزایش قند خون و اضافه وزن میزان تخریب DNA در مردان بیشتر می‌شود؛ مصرف نوشابه و فست‌فود مهم‌ترین عامل در افزایش وزن و قند خون هستند. 

افزایش ناباروری و ارتباط آن با افزایش مرگ و میر

مطالعات اخیر نشان داده که کاهش باروری با افزایش میزان مرگ و میر در مردان مرتبط است، به این معنی که کاهش مداوم باروری برای سلامت مردان خطر جدی محسوب می‌شود.
 


کد مطلب: 495821

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgxn9tqak9y74.rpra.html?495821

الف
  http://alef.ir