استاندار گلستان:

۳۲ کارگر در عمق ۱۲۰۰ متری تونل معدن آزادشهر محبوس شده‌ند/مردم برای نجات این کارگران دعا کنند

13 ارديبهشت 1396 ساعت 21:54


استاندار گلستان با بیان اینکه بر اثر انفجار ۳۲ نفر در تونل به دام افتادند، افزود: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ متر تا یک‌هزار و ۳۰۰ متر عمق این تونل است.

به گزارش تسنیم، حسن صادقلو عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه شاهد حادثه تلخی در منطقه شهرستان آزادشهر و در یکی از معادن شمال شرق کشور هستیم.

وی تصریح کرد: به علت توقف واگن و لوکوموتیو در داخل تونل سهل‎انگاری از طرف یکی از تعمیرکاران اتفاق افتاد و جرقه‎ای ایجاد شد که منجر به انفجار در تونل معدن شد.

استاندار گلستان ادامه داد: عده‎ای که برای نجات افرادی که در داخل تونل رفته بودن به علت شرایط هوادهی با مصدومیت رو به رو شدند.

صادقلو افزود: خوشبختانه این افراد که برای نجات رفته بودند که نزدیک به 42 نفر هستند همگی نجات پیدا کردند.

وی با بیان اینکه بر اثر این انفجار 32 نفر در تونل به دام افتادند، افزود: بیش از یک‌هزار و 200 متر تا یک‌هزار و 300 متر عمق این تونل است.

استاندار گلستان بیان داشت: کارشناسان ایمنی معادن در کشور و دیگر افرادی که در راستای امداد و نجات فعالیت می‎کنند با حساسیت زیادی کار را دنبال می‎کنند تا از بروز حادثه‎ای جدید جلوگیری کنند.

صادقلو افزود: همه توان کارشناسی و تخصصی برای این نجات شکل گرفته و در حال حاضر گروه امدادی به عمق بیش از 500 متری رسیده است.

وی با بیان اینکه در اقدام اولیه امدادگران توانسته بودند تا عمق 800 متری نیز پیش بروند، گفت: امید داریم تا ساعات دیگر به معدنچیان به دام افتاده در تونل برسیم و از ملت ایران درخواست داریم برای نجات این کارگران دعا کنند.


کد مطلب: 468407

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgz79tuak93t4.rpra.html?468407

الف
  http://alef.ir