تظاهرات گسترده مردم یمن علیه تجاوز سعودی-آمریکایی

27 فروردين 1396 ساعت 16:41


مردم یمن در پاسخ به فراخوان روز گذشته کمیته سازماندهی تظاهرات، عصر امروز /یکشنبه/ در صنعا تظاهرات و تجاوز سعودی - آمریکایی علیه کشورشان را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، هزاران نفر از مردم یمن برای شرکت در تظاهراتی که عصر امروز (یکشنبه) با عنوان «ضد مزدوران و ستون پنجم» در صنعا برگزار شد، شرکت کرده و خواستار اخراج مزدوران سعودی شدند.
تظاهرکنندگان که پرچم کشور یمن را در دست داشتند، سیاست‌های آمریکا و عربستان در کشورشان و منطقه را محکوم و علیه آن شعار سر دادند.

شرکت کنندگان در تظاهرات دست نوشته هایی در دست داشتند که روی آن شعار «اتحاد در مقابل دشمن سعودی آمریکایی» درج شده بود.

تظاهر کنندگان همچنین با سر دادن شعارهایی خواستار محاکمه عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن شدند و از کشورهای جهان خواستند تا با فشار به ائتلاف ضد یمنی به سرکردگی عربستان سعودی، حملات به یمن متوقف شود.

کمیته سازمان‌دهنده برگزاری تظاهرات در یمن روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که قرار است بعد از ظهر امروز تظاهراتی با عنوان «علیه منافقان مزدور و ستون پنجم» برگزار شود.

در بیانیه فعالان یمنی تاکید شد که این تظاهرات در راستای تقویت مقاومت و ثبات در مقابله با دشمن سعودی آمریکایی برگزار می شود.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرده است.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 10 هزار یمنی، زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر، آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.


کد مطلب: 463006

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgzw9t3ak93z4.rpra.html?463006

الف
  http://alef.ir