روحانی باز هم مردم را از رقبا ترساند؛

می‌خواهند در پیاده‌روها دیوار بکشند، من اینها را می‌شناسم

بخش سیاسی الف، 18 اردیبهشت 96

18 ارديبهشت 1396 ساعت 12:21


روحانی درجمع هواداران خود در همدان تصریح کرد: ما امده ایم به بداخلاقی ها پایان دهیم، آمده‌ایم تا به خشونت طلبان و افراطیون پایان دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز در سالن ابن سینای همدان اظهار کرد:درود و سلام من بر مردم دیار کهن همدان. سلام و درود بر مردم شهرستان ملایر، نهاوند، تویسرکان، بهار، کبودرآهنگ و... .

وی ادامه داد: ما در انتخابات آمده ایم تا به بداخلاقی پایان بدهیم و به خشونت ورزان و افراطیون بگوییم دوره شما تمام شده است. شما هشت سال در این کشور بودید و مردم دیدند که در این کشور چه کردید.

روحانی گفت: ما دنبال آزادی هستیم و حتی در سالن سخنرانی مان بداخلاق ها را راه می دهیم. اینجا روزی است که باید برای روزهای آینده تصمیم بگیریم. منطق شما ممنوع کردن است و چیز دیگری ندارید. منطق شما هوچی بازی است و چیز دیگری ندارید.

وی همچنین گفت: جوانان غیور ما راه آزادی را انتخاب کرده اند، شما در طول این چهار سال در همه جلسات آمدید تا همه شبکه های اجتماعی را ببندید. شما در مسیر پیشرفت و آزادی جوانان ما نخواهید بود.

رئیس دولت یازدهم اظهار کرد: مردم ما امروز در همدان شاهد بودند که یک و نیم برابر ده سال قبل برای همدان تلاش کردیم.علی رغم خواست دلواپسان که از افتتاح بدشان می آید، امروز راه آهن همدان افتتاح شد. یک ماه دیگر هم راه آهن کرمانشاه افتتاح می شود و ماه بعد راه آهن ارومیه افتتاح می شود و ماه بعدش راه آهن رشت و ماه بعدش راه آهن تبریز.

وی در همین راستا افزود:دولت یازدهم دولت اتصال ایران به جهانیان است. امروز می بینید که در چند ماه 5 استان به راه آهن سراسری متصل می‌شود. این دولت مصمم است که به زودی سازمان ملی جوانان را افتتاح کند.

وی سپس گفت:من از شما سوال می کنم چه شده است که برای عده ای از کاسبان تحریم غصه ایجاد شده است؟ هر چقدر ناراحت و غصه دار باشید بدانید که این مردم 12 روز دیگر پاسخ شما را خواهند داد.

روحانی با بیان اینکه ملت ما در انتخابات خرداد 92 اعلام کرد خشونت را قبول ندارد، خاطرنشان کرد: ملت ما خرداد 92 اعلام کرد که راه حصر و انزوای ایران را نمی پذیرد. ملت ایران یکبار دیگر هم اعلام کرد که مسیرش مسیر آزادی است و آن اسفند 94 بود. اردیبهشت 96 هم یکبار دیگر مردم ایران اعلام می کنند آنهایی که در طول 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند.

وی ادامه داد:من به همه دوستان و همه آنهایی که این روزها از پول بیت المال و پولی که بخاطر امنیت به آنها داده شده است ، به روستاها و شهرها می روند تا مردم را ناامید کنند می پرسم چه چیزی موحب هراس شما شده است؟ اگر این ملت هم پیروز شود شما هم پیروز خواهید بود. اگر این ملت پیروز شود، آن وقت در سفره‌تان نانی را خواهید خورد که حاصل دسترنج کشاورز ایرانی است.

روحانی یاداور شد:آن روزی که 750 میلیارد پول نفت در دست تان بوده است، برای مردم ایران چه کردید؟ چه شده است که سخنگوی یک نهاد در این دو سه هفته سیاه نمایی دولت را یاد گرفته است؟ اجازه نمی دهم خانه ای که باید خانه عدالت باشد به خانه اتهام و دروغ تبدیل شود. البته شما نمی خواهید روحانی این مسیر را ادامه دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:12 روز دیگر باید راه مان را به جهانیان یکبار دیگر اعلام کنیم. ما انحصارگرایان را نمی خواهیم. ما آنهایی که پشت میز نشسته اند و حکم صادر کرده اند، نمی خواهیم. راه ما مشخص است. راه ما همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام ایرانی است. ما نمی گذاریم درصد درست کنید. ما ملت صد در صدی هستیم. ملت ایران با حقوق شهروندی واحد راه مان را ادامه می دهیم.

رئیس دولت یازدهم با بیان اینکه "من از همه شما می خواهم که 29 اردیبهشت که روز حماسه ماست ، همه به پای صندوق بروید" گفت: به پای صندوق رای بروید، اما تنها نروید .هر نفر به همراه 11 نفر دیگر به صندوق بروید یعنی 12 نفره به پای صندوق آرا بروید. همه آنهایی که می خواهند ناامنی را به کشور بازگرداند و می خواهند آرامش منطقه را برهم بزنند، بدانند ما برای آرامش و امنیت و پیشرفت ایران عزیز به پای صندوق رای خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه"ما برای پیشرفت و اشتغال زنان به پای صندوق رای خواهیم رفت" خاطرنشان کرد:آنها در هشت سال 860 هزار خانم را بیکار کردند اما در دولت یازدهم 750 هزار بانو سرکار رفتند. اگر شما جوانان در خانه بنشینید، بدانید که در پیاده رو های ما هم دیوار خواهد بود. شما آنها را نمی شناسید من آنها را می شناسم. آنها روزی در جلسه ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده رو دیوار بکشند. آنها می خواستند پیاده رو زنانه و مردانه ایجاد کنند، همانطور که در محل کارشان بخشنامه تفکیک جنسیتی را ایجاد کردند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما باید برای اشتغال جوانان قدم برداریم، اما نه با حرف. آن کسی می تواند برای اشتغال حرف بزند که در سال 95، 650 هزار اشتغال ایجاد کرد. دولت در بهمن 95 طرح کارورزی و اشتغال آنها را تصویب کرده است، ولی عده ای همان طرح را به صورت ناقص به مردم وعده می دهند.

وی ادامه داد:طرح کاروزی برای جوانان را ما در برنامه ششم اعلام کردیم که به صورت متوسط 955 هزار شغل برای جوانان درست خواهیم کرد. عدد شغل محاسبه شده و کارشناسی شده و در هزاران جلسه بررسی شده و در قالب لایحه به مجلس داده شده است، چرا گفتیم 955 هزار نفر و نه یک میلیون. این بخاطر محاسبات کارشناسی ما بود. این عدد مصوب برنامه ششم در مجلس و با پیشنهاد دولت است.

رئیس دولت یازدهم تصریح کرد:من از شما می پرسم آیا می خواهیم مظلومیت ها در این کشور ادامه یابد؟ آیا می خواهیم باز چهره هایی که مرحوم هاشمی را مخدودش کردند به کارشان ادامه دهند؟ آیا می خواهیم جامعه ما از بیانات خاتمی عزیز استفاده نکند.

وی تاکید کرد:چرا عزیزان و چهره های عزیز ما و آنهایی را که به ملت خدمت کردند و گفتگوی میان ملت ها را به ارمغان آوردند و آنها را چهره واقعی ایران را به دنیا نشان دادند، خانه نشین می کنید؟ با چه قانونی؟

روحانی در همین راستا وعده داد:ما 29 اردیبهشت پای صندوق می رویم تا بزرگان مان را به جامعه برگردانیم. ما 29 اردیببهشت به صندوق می رویم تا شرایط امنیتی به دانشگاه بازنگردد. ما نمی خواهیم 16 آذر سخنرانی در دانشگاه ممنوع باشد.

وی افزود:ما نمی خواهیم بازار صادرات کشورمان را به دیگران بسپاریم. نفت صادراتی شما راچه کسانی گرفته بودند؟ یک میلیون بشکه صادراتی نفت شما را چه کسانی گرفتند؟ آیا در اختیار گذاشتن بازار صادراتی ملت ایران به دیگران افتخار دارد؟ شما به کشورهای همسایه خیلی کمک کردید. آنها دلشان می خواهد شما مجددا برگردید. چون کشتیرانی ما تحریم بود کشتی ما باید به کشورهای همسایه می رفت و ما با لنج کالاهای مان را به ایران می‌آوردیم. برای هر کانیتنر باید 700 دلار اضافه تر می دادیم. با اجازه چه کسی شعار دادید. خواستید از یک تکه تاریخی سخنرانی کردید ولی همان تکه تاریخی سه بار علیه فلسطین در سازمان ملل قطعنامه گرفتید.

این کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همچنین گفت:ما در 29 اردیبهشت از منافع ملت ایران و قدرت واقعی ایران سخن می گوییم و می خواهیم بگوییم کشور ما باید صادر کننده بنزین و گازوئیل باشد. شما بنزین و هم گازوئیل را از خارج وارد می کردید ولی این دولت مردم را به خودکفایی رساند. ما امروز صادرکننده گازوئیل هستیم ولی به زودی در بنزین خودکفا شده و آن را صادر خواهیم کرد.

وی گفت:در یک منبع مشترک کشور همسایه دو برابر ما گاز را برداشت می کرد. در زمستان از همسایه گاز خواستیم بخریم و آنها 9 برابر قیمت گاز را به ما فروختند. همان همسایه مجددا گاز را قطع کرد ولی دید ما احوالی ازشان نمی پرسیم و بعد از 15 روز مجددا گاز را وصل کردند. ما عزت را در عمل و نه در شعار می خواهیم.مردم عزیز 29 اردیبهشت بداخلاق ها را مایوس کنید و آزادی بیشتر ملت ایران را رقم بزنید و دانشگاه ها را آزادتر کنیم و دروغ را در این کشور ریشه کن کنیم و اخلاق را به این کشور برگردانیم.

وی در پایان همانند دیگر سخنرانی های انتخاباتی اش گفت: دوباره برای ایران خواهیم آمد.


کد مطلب: 469901

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgzy9tqak93y4.rpra.html?469901

الف
  http://alef.ir