ریابکوف: برجام هیچ جایگزینی ندارد / هر تلاشی را برای بازنویسی یا تفسیر مجدد توافق رد می‌کنیم

20 تير 1396 ساعت 13:52


معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما کماکان به دولت واشنگتن تاکید می‌کنیم که هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و این توافق از سوی آمریکا و دیگر طرف‌ها باید حفظ شود.

به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران قبل از دیدار با همتایان ایرانی خود در تهران در پاسخ به سوالی درباره روند اجرای برجام و رویکرد آمریکا در قبال این توافق گفت: این‌که دولت آمریکا در جریان بازنگری سیاست‌هایش در قبال تهران این سوال را درباره ادامه برنامه جامع اقدام مشترک پیش روی خود قرار داده است برای ما بسیار نگران‌کننده است اما در روسیه دولت و تمام کسانی که در مذاکرات برای حصول برجام حضور داشتند تلاش می‌کنند تا دولت آمریکا را متقاعد کنند که هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد.

ریابکوف در ادامه تاکید کرد: برجام یک توافق مفید و سودمند است که هم به نفع ایران و هم به نفع ثبات و امنیت منطقه و ثبات و امنیت جهانی است و ما هر تلاشی را برای بازنویسی این توافق یا تفسیر مجدد آن رد می‌کنیم. ما بر این باوریم که این یک توافق متوازن و مثبت است و ما به طور کامل اطمینان داریم که ایران و تمام کسانی که به درستی برجام ایمان دارند قادر خواهند بود تا از این لحظات سخت عبور کنند و هم‌چنین معتقدند که آمریکا از این توافق منحرف نشده است.

وی افزود: این سیاست ماست و ما هم‌چنان این مساله را در گفت‌وگو با مقامات آمریکایی تاکید می‌کنیم.

معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که در دیدار رییسان جمهور روسیه و آمریکا در هامبورگ موضوع برجام مورد بحث قرار گرفته است؟ اظهار کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم. مساله ثبات و تحولات منطقه و به ویژه بحران سوریه و انچه ما معتقدیم نقش مثبت ایران در این جریان بوده است از سوی این رییسان جمهور مورد بحث قرار گرفت. آنها بیش‌تر روی موضوع سوریه و توافق‌هایی در این کشور و روابط دو جانبه میان مسکو و واشنگتن که کمی با مشکل مواجه شده و اتهامات تو خالی موسوم به دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا گفت‌وگو کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: موضوع برجام مورد بحث قرار نگرفت اما تاکید می‌کنم که ما هم‌چنان در سطوح مختلف این نکته را به واشنگتن تاکید می‌کنیم که برجام باید از سوی آمریکا و دیگر طرف‌های توافق حفظ شود.


کد مطلب: 491268

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch-znk623nwid.tft2.html?491268

الف
  http://alef.ir