هند: خرید نفت از ایران را ادامه می‌دهیم

22 اسفند 1391 ساعت 17:29


ویراپا مویلی، وزیر نفت و گاز طبیعی هند گزارش خبرگزاری انگلیسی «رویتر» در مورد قصد هند برای متوقف کردن خرید نفت از ایران به خاطر نبود امکان بیمه فرآوری این نفت در رابطه با تحریم و مجازات‌های اقتصادی کشورهای غربی را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر نفت هند خاطرنشان کرد: هند مساله کاهش یا افزایش واردات نفت از ایران را مطرح نکرده و خرید این مواد اولیه را ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «رگنوم» هند، هفته گذشته اپراتور هندی مرکاتور لاینز، که دومین کمپانی در بخش لجستیک در کشور است اعلام کرد نفت ایران را بیش از این حمل نمی‌کند. کشتی متعلق به این کمپانی تنها نفتکشی بود که حمل نفت توسط آن در موارد اضطراری بیمه شده بود. این نفتکش از طرف شرکت ملی نفت ایران برای حمل نفت به پالایشگاه هندی «Mangalore Refinery and Petrochemicals Limited» به کار گرفته شده بود.

این پایگاه خبری نوشت: هند با وجود مجازات‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران به کرات اعلام کرده قصد ندارد خرید نفت از ایران را کاهش دهد و فقط مجازات‌های سازمان ملل را به رسمیت می‌شناسد. وزیر نفت پیشین هند نیز پیش از این گفته بود: ما مجازات‌های سازمان ملل را قبول می‌کنیم و هیچ مجازات دیگری را رعایت نخواهیم کرد. ما با ایران روابط خیلی گرمی داریم و وارد کردن نفت آن را ادامه می‌دهیم.

هند پس از چین خریدار شماره دوم نفت ایران است. ایران روزانه بیش از ۳۰۰ هزار بشکه نفت به هند تحویل می‌دهد که ۱۱ درصد نیازهای نفتی هند را شامل می‌شود.


کد مطلب: 181262

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch-znzi23n6id.tft2.html?181262

الف
  http://alef.ir