نمایش ویژه آخرین فیلم کیارستمی در کن

24 فروردين 1396 ساعت 17:21


فیلم «لِرد» - جدیدترین ساخته محمد رسول اف - به بخش رقابتی «نوعی نگاه» هفتادمین جشنواره فیلم کن راه یافت و «۲۴ فریم» - آخرین ساخته عباس کیارستمی - نیز در بخش نمایش‌های ویژه این رویداد سینمایی به روی پرده می رود.

به گزارش ایسنا، «پی‌یر لسکیور»، رییس جشنواره کن به همراه «تی‌یری فرمائو»، دبیر اجرایی این رویداد سینمایی دقایقی پیش در یک نشست خبری در شهر کن فرانسه فهرست فیلم‌های بخش رقابتی، غیررقابتی، نوعی نگاه و نمایش‌های ویژه هفتادمین دوره این جشنواره را اعلام کردند.

دبیر جشنواره کن با اشاره به نمایش ویژه فیلم «۲۴ فریم»، آخرین ساخته عباس کیارستمی این فیلم را آمیزه‌ای از هنر، عکس و نفاشی خواند و گفت: کیارستمی بخشی از تاریخ سینما و هنر است.

همچنین فیلم «لرد» (ساخته محمد «رسول اف») نیز در بخش رقابتی «نوعی نگاه» کن پذیرفته شد و با ۱۵ فیلم دیگر در این بخش رقایت می‌کند.

«لِرد» (به معنی ته نشست مایعات) عنوان ششمین فیلم سینمایی محمد رسول‌اف است که پس از چند سال دوری از تولیدات رسمی سینمای ایران، زمستان سال گذشته با دریافت پروانه ساخت در سکوت خبری، مقابل دوربین رفت.

داستان فیلم درباره‌ی مردی به نام رضا است که برای اداره‌ی مزرعه‌ی خود، در زنجیره‌ی روابط فاسد محلی گرفتار شده است.

رضا اخلاقی‌راد، سودابه بیضایی، نسیم ادبی، میثاق زارع،  زینب شعبانی، ژیلا شاهی،مهدی مهربان، مجید پتکی، باقر یکتا، سپهر عبادی، محمد پورحسن، امین نامدار، شهرام یحیایی  بازیگران این فیلم هستند.

رسول‌اف متقاضی نمایش «لِرد» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر است و چنانچه این فیلم موفق به اخذ پروانه نمایش شود، نخستین اثر اوست که در ایران به نمایش عمومی درخواهد آمد.

هر چند «گاگومان» اولین فیلم سینمایی رسول‌اف در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را از آن او کرد، اما این فیلم هرگز نتوانست اکران عمومی شود.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود و امسال «پدرو آلمادوار» کارگردان مطرح اسپانیایی ریاست هیات داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.


کد مطلب: 462080

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch6inkv23n-vd.tft2.html?462080

الف
  http://alef.ir