تمرین تخلیه کودکان ژاپنی از ترس کره شمالی

14 خرداد 1396 ساعت 23:00


دولت ژاپن تمرینات تخلیه مکان برای دانش آموزان مدارس ابتدایی با هدف آماده کردن آنها در مقابل حملات موشکی کره شمالی برگزار کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، در اولین دور این تمرینات که روز شنبه در یک شهر کوچک در 760 کیلومتری غرب توکیو پایتخت این کشور انجام شد به کودکان و والدین آنها آموزش داده شد که در صورت شنیدن آژیر خطر ناشی از حمله فرضی موشکی قریب الوقوع کره شمالی چگونه در اسرع وقت مدرسه را تخلیه کرده و در سالن ورزشی پناه بگیرند.
این اقدام در واقع اولین بخش از برنامه های آماده سازی شهروندان ژاپن برای مقابله با آنچه که آنها امیدوارند هرگز اتفاق نیفتد یعنی حمله موشکی کره شمالی است.
توکیو پیوسته آزمایش های موشکی کره شمالی را محکوم کرده و شینزو آبه نخست وزیر این کشور از ابتدای سال به شهرداری ها دستور داده است مانوورهای تخلیه برای شهروندان برگزار کنند تا حساسیت آنها نسبت به این موضوع اضطراری را بالا ببرند.
متخصصین امور امنیتی می گویند چنین تمرین هایی هیچ تاثیری در دفاع و تامین سلامت شهروندان در صورت وقوع یک حمله موشکی نخواهد داشت اما آگاهی و حساسیت آنها درباره چنین تهدیداتی را بالا خواهد برد.
براین نگرانی ژاپن از آزمایش موشک های بالستیک توسط کره شمالی چندان جدی است که این کشور اخیرا یک رزمایش دریایی مشترک با آمریکا در شبه جزیره کره و در آبهای دریای شرقی انجام داد.
رزمایش های مشترک نیروهای دریایی دو کشور که نسبت به قبل با افزایش بیشتری همراه شده، در حالی برگزار می شود که منطقه شبه جزیره در نابسامان ترین و بحرانی ترین شرایط خود بسر می برد.
ژاپن تایمز گزارش کرد به باور تحلیل گران انجام این رزمایش تهدیدی مستقیم علیه کره شمالی است که در ماههای اخیر چندین موشک بالستیک آزمایش کرده است.


کد مطلب: 479226

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchiwnk-23nqid.tft2.html?479226

الف
  http://alef.ir