اردوغان: مصمم به خلاصی از پ.ک.ک و داعش هستیم

21 شهريور 1395 ساعت 18:51


رئیس جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید قربان بر عزم کشورش بر مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی صباح، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این پیام خود خاطر نشان کرد، ترکیه مصمم به خلاصی از شر گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و داعش بوده و هر اقدام لازم را برای از بین بردن این گروه ها انجام خواهد داد.

اردوغان اظهار کرد: کسانی که با این مقاصد مشابه وارد این راه می شوند باید بدانند که با ارتش ۵۷۰ هزار نفری، نیروی پلیس ۲۶۰ هزار نفری و ملت ۷۹ میلیون نفری ترکیه روبرو خواهند شد.

وی تاکید کرد: پ.ک.ک مثل گروه تروریستی فتح الله گولن که سعی در اجرای یک کودتای نافرجام داشت هیچ شانسی برای آن که در مقابل خرد جمعی مردم بایستد ندارد. وی گفت: سرنوشت شاخه سوری پ.ک.ک یعنی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه نیز همچون پ.ک.ک خواهد بود.

به گفته اردوغان شبه نظامیان کرد از زمان وقوع کودتای نافرجام ماه ژوئیه در این کشور اقدام به تشدید حملاتشان کرده‌اند و هدف آشکار آنها اخلال در عملیاتهای نظامی ترکیه در سوریه است.

وی در پیام خود به مناسبت عید قربان خاطر نشان کرد: ما می بینیم که سازمان تروریستی پ.ک.ک تلاش کرده تا فعالیت‌هایش را در مناطق مرزی ما بعد از کودتای ۱۵ ژوئیه تشدید کند. این حملات که هدف آشکار آنها اخلال در عملیاتهای ترکیه در سوریه است همچنان ادامه دارند.

اردوغان تاکید کرد: ترکیه وظیفه دارد کار گروه تروریستی داعش را در سوریه تمام کرده و جلوی آن را از انجام حملات در ترکیه بگیرد و حمله ای که چندی پیش از جانب ارتش ترکیه علیه داعش در سوریه کلید خورد (سپر فرات) گام اول در برآورده کردن این ماموریت است.

وی گفت که پ.ک.ک تلاش داشته تا حملاتش را از زمان کودتا در کشور تشدید کند. همچنین نشانه‌های آشکاری از هدف آنها برای اختلال در عملیات نظامی ترکیه در سوریه وجود دارد.

ازدوغان تاکید کرد: پ.ک.ک شکست سنگینی را در حملات خونین اخیر متحمل شده است.


کد مطلب: 391025

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchiznxm23nwvd.tft2.html?391025

الف
  http://alef.ir